Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Ból, bóle głowy Wiadomości

Ból, bóle głowy : najnowsze wiadomości - Strona 7 / 49

Dbaj o serce. Po grypie ryzyko zawału jest 6-krotnie wyższe

Fot. Oleksandr - Fotolia.comW Polsce w ostatnich sezonach epidemicznych liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę przekracza kilka milionów. W obecnym sezonie grypowym zachorowało już prawie 4,4 mln osób. Szczególnie groźne dla zdrowia są powikłania pogrypowe, a jednym z najpoważniejszych jest zapalenie mięśnia sercowego. U osób leczących się z powodu chorób układu krążenia oraz osób starszych w sezonie grypowym istnieje znacząco większe ryzyko wystąpienia zawału serca.

więcej »

Bóle głowy lub karku, zmarszczki? To może być wada zgryzu

Fot. StudioLaMagica - Fotolia.comWiele osób boryka się z kłopotami związanymi ze zgryzem, które niestety bagatelizuje. Jednocześnie uskarżają się na inne dolegliwości, nie wiedząc, że to właśnie wadliwy zgryz może być ich przyczyną. Największym problemem jest dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, która coraz częściej pojawia się wśród młodych osób. Nieprawidłowy zgryz może mieć poważne konsekwencje: bóle głowy, karku, a nawet kręgosłupa, problemy stomatologiczne: rozchwianie zębów i ich ścieranie, a co ciekawe również przedwczesne zmarszczki.

więcej »

Refundacja szczepień przeciw grypie coraz bardziej prawdopodobna

Fot. Mike Fouque - Fotolia.comMinisterstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie refundacji szczepionki przeciw grypie – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Obecnie szczepionka przeciw grypie jest dostępna bezpłatnie dla osób starszych tylko w wybranych samorządach, w ramach realizowanych przez nie programów zdrowotnych.

więcej »

Na grypę choruje więcej osób niż wskazują oficjalne dane

Fot. drubig-photo - Fotolia.comNawet 33% przypadków zakażeń wirusem grypy przebiega bezobjawowo. Oznacza to, że nie zdając sobie sprawy z zakażenia, stajemy się nosicielami wirusa i możemy zarażać naszych najbliższych. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób starszych. Każdego roku ok. 4 mln osób choruje na grypę, kilkanaście tysięcy jest hospitalizowanych ale eksperci oceniają, że oficjalne dane są niedoszacowane.

więcej »

Chcesz uniknąć infekcji w samolocie? Wybierz siedzenie przy oknie

Fot. bakharev - Fotolia.comJeśli spędzasz Wielkanoc poza Polską i lecisz w podróż samolotem, poproś o miejsce przy oknie. Dzięki temu masz większe szanse na uniknięcie infekcji.

więcej »

Bóle głowy. Warto zapytać lekarza

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNagły lub przewlekły, migrenowy bądź zatokowy, taki, któremu towarzyszy uczucie skołowania, piszczenie w uszach, kłucie w skroniach czy oczach bądź zaburzenia równowagi – rodzajów bólu głowy jest wiele. Jedne są oznaką zmęczenia czy chwilowego osłabienia organizmu, inne mogą zwiastować poważniejsze dolegliwości. Jak je rozróżnić, o co zapytać lekarza i jakim badaniom się poddać, aby zidentyfikować ich przyczynę?

więcej »

Nowy japoński lek na grypę – zabija wirusa w ciągu jednego dnia

Fot. Naeblys - Fotolia.comW Japonii właśnie zatwierdzono nowy lek na grypę. Działa błyskawicznie - w ciągu 24 godzin zabija wirusy. Lek działa inaczej niż istniejące leki - wymaga podania jedynie pojedynczej dawki.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: olejek eukaliptusowy na stany zapalne i bóle głowy oraz mięśni

Fot. pinkomelet - Fotolia.comSłynny przysmak koali ma właściwości prozdrowotne. Szczególnie ceniony jest olejek eukaliptusowy stosowany jako środek obkurczający i wykrztuśny w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych lub stanów zapalnych.

więcej »

Migrena oznacza wyższe ryzyko wielu chorób serca

Fot. andriano_cz - Fotolia.comMigrena mogą mieć związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału, udaru, choroby zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ) i migotania przedsionków.

więcej »

Co robić, kiedy przyczyną kaszlu nie jest infekcja

Fot. F8studio - Fotolia.comKaszel nie zawsze świadczy o infekcji, jego przyczyny mogą być różne. Sprawdź, jak osłabić związane z nim uporczywe objawy.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [7] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy