Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości - Strona 9 / 47

Wyciąg z sosny pomoże na jet lag

Fot. V. Yakobchuk - Fotolia.comJet lag to zjawisko wywołujące zaburzenia fizyczne i psychiczne wywoływane trudnościami organizmu w przyzwyczajeniu się do zmiany strefy czasowej. Teraz włoscy badacze odkryli sposób na złagodzenie wspomnianego syndromu - okazuje się, że ekstrakt z kory sosny zażyty kilka dni przed lotem, może osłabić zespół nagłej zmiany czasowej.

więcej »

Niedobór B12 jest częsty u seniorów – sprawdź, czy nie dotyczą cię te objawy

Fot. concept w - Fotolia.comBadania dowodzą, że niedobór witaminy B12 dotyczy kilkunastu procent ludzi, a u kilkadziesięciu procent jej poziom jest na granicy niedoborów. Tymczasem niedostatki tej witaminy są bardzo groźne dla zdrowia.

więcej »

Osteoporoza – co warto wiedzieć o „cichym złodzieju kości”?

Fot. crevis - Fotolia.comPonad 65% Polek nie wie, że osteoporoza postępuje zupełnie bezobjawowo. Tymczasem to schorzenie przez wiele lat może bezboleśnie osłabiać tkankę kostną i ujawnić się dopiero w formie niebezpiecznego złamania. Co jeszcze warto wiedzieć na temat „cichego złodzieja kości”? Czy można się przed nim zabezpieczyć? W ramach programu „Profilaktyka osteoporozy” wyjaśniamy to wraz z ekspertem, reumatologiem, dr n. med. Marią Rell-Bakalarską.

więcej »

Praca a zdrowie – kariera zawodowa może wpędzić cię w chorobę

Fot. goodluz - Fotolia.comJeśli rzetelnie pracujesz, oczekujesz wynagrodzenia wysiłku w postaci awansu, który oznacza też wyższą pensję. Okazuje się jednak, że może to być „gra niewarta świeczki" wiąże się bowiem z wyższą odpowiedzialnością i większym stresem, a to przekłada się na problemy ze zdrowiem.

więcej »

Jak sprawnie wstawać rano i nie być zmęczonym w ciągu dnia

Fot. Rido - Fotolia.comZdarza się, że popełniasz pewne błędy, które sprawiają, że przez długie godziny w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie. Zobacz, jak dobrze zacząć poranek i uchronić się przed całodzienną sennością czy brakiem wigoru.

więcej »

Jak sól wpływa na zdrowie - nadmiar grozi nadciśnieniem, osteoporozą i rakiem żołądka

Fot. marcinm111 - Fotolia.comSól jest nieocenionym konserwantem i przyprawą. Od wieków ułatwia przechowywanie żywności i poprawia smak posiłków. Wraz z rozwojem przemysłu spożywczego stała się jednak wszechobecna i w efekcie bezwiednie serwujemy sobie jej nadmiar, niszcząc swoje zdrowie.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu – chrzan japoński (wasabi) na ból i infekcje

Fot. v_l - Fotolia.comChrzan japoński, czyli wasabi, rośnie naturalnie w Japonii, ale i jest także uprawiany w Korei i na Tajwanie. Tradycyjnie korzeń chrzanu japońskiego jest wykorzystywany do wytwarzania ostrej przyprawy dodawanej do ryb, szczególnie do sushi. Wasabi może mieć też zastosowanie medyczne.

więcej »

Stres postarza - niszczy skórę

Fot. thodonal - Fotolia.comCodzienny stres może nas wpędzić w choroby, ale i znacznie przyspieszyć starzenie się, w tym wygląd naszej skóry.

więcej »

Zespół jelita drażliwego – choruje aż 15 proc. ludzi

Fot. Adiano - Fotolia.comNa całym świecie na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15 procent ludzi. Jest to wstydliwa i uciążliwa dolegliwość, która może zaburzać normalne funkcjonowanie.

więcej »

Choroba Hashimoto – jakie są objawy i jak ją leczyć

Fot. glisic_albina - Fotolia.comChoroba Hashimoto jest przewlekłym stanem zapalnym, tj. limfocytowym zapaleniem tarczycy. Ma charakter autoimmunologiczny - tarczyca jest atakowana i niszczona przez układ odpornościowy, co wpływa na produkcję hormonów. W naszym kraju z Hashimoto zmaga się 700 tysięcy osób. Częściej chorują kobiety.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [9] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ]


Polecamy Hospicja.pl eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Oferty pracy