Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości - Strona 9 / 46

Stres postarza - niszczy skórę

Fot. thodonal - Fotolia.comCodzienny stres może nas wpędzić w choroby, ale i znacznie przyspieszyć starzenie się, w tym wygląd naszej skóry.

więcej »

Zespół jelita drażliwego – choruje aż 15 proc. ludzi

Fot. Adiano - Fotolia.comNa całym świecie na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15 procent ludzi. Jest to wstydliwa i uciążliwa dolegliwość, która może zaburzać normalne funkcjonowanie.

więcej »

Choroba Hashimoto – jakie są objawy i jak ją leczyć

Fot. glisic_albina - Fotolia.comChoroba Hashimoto jest przewlekłym stanem zapalnym, tj. limfocytowym zapaleniem tarczycy. Ma charakter autoimmunologiczny - tarczyca jest atakowana i niszczona przez układ odpornościowy, co wpływa na produkcję hormonów. W naszym kraju z Hashimoto zmaga się 700 tysięcy osób. Częściej chorują kobiety.

więcej »

Menopauza a osteoporoza – jak zapobiec chorobie

Fot. reineg - Fotolia.comMenopauza jest nieunikniona, ale osteoporozie można starać się zapobiec. Jakkolwiek w seniorskich latach organizm ulega przemianom, które sprzyjają rozwojowi osteoporozy, to dzięki stylowi życia jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko choroby.

więcej »

Osteoporoza. Złodziejka działająca bez wakacji

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comWyjeżdżając na wakacje zabezpieczyłaś odpowiednio dom, mieszkanie, wartościowe rzeczy. Czy wiesz, że mimo tych starań możesz być teraz okradana? Takim cichym złodziejem można nazwać osteoporozę, która przez cały czas może okradać kości z wapnia.

więcej »

Stres w pracy kosztuje blisko 10 mld zł

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comNiemal 1/3 ankietowanych pracowników nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich firm myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2% zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie. Wszechobecna multizadaniowość sprawia, że tracimy na nieefektywną pracę w konsekwencji blisko 1/3 dnia, a firmy częściej płacą swoim pracownikom nie za efektywnie wykonaną pracę, ale za bycie w stanie ciągłego rozproszenia – pokazały wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power.

więcej »

Sześć rzeczy, na których tolerowanie życie jest zbyt krótkie

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comCzasem nie potrafisz zdecydować, jak postąpić. Nie wiesz, czy możesz zareagować w określony sposób. Zastanawiasz się, czy uniknąć konfrontacji. Czas na działanie. Jeśli chodzi o wyszczególnione niżej sprawy, nie wahaj się. Życie jest zbyt, krótkie, by je tolerować.

więcej »

Przewlekłe zmęczenie – przyczyny i możliwości leczenia

Fot. arekmalang - Fotolia.comJeśli ciągle odczuwasz zmęczenie, które przeszkadza ci w codziennym życiu, sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny i zareaguj. Leczenie jest zależne od odkrycia prawdziwych przyczyn choroby.

więcej »

Dłuższy weekendowy sen to większe ryzyko choroby serca

© Kaspars Grinvalds - Fotolia.comSzybkie tempo wspołczesnego życia sprawia, że wielu ludzi ma kłopoty z dobrym odpoczynkiem. Niedosypiają w ciągu tygodnia i starają się nadrobić te zaległości w weekend. Okazuje się jednak, że takie postępowanie wcale nie pomaga zadbać o zdrowie, a wręcz może się wiązać z wyższym ryzykiem chorób serca.

więcej »

Zobacz, jak przebiega grypa i ile maksymalnie trwa

© ladysuzi - Fotolia.comChoć to nie sezon grypowy, zachorować można przez cały rok. Sprawdź, jak rozwija się grypa.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [9] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Oferty pracy