Strona główna Zdrowie Choroby Seniora Katalog chorób Celiaklia Wiadomości

Celiaklia: najnowsze wiadomości - Strona 10 / 46

Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

©  Robert Kneschke - Fotolia.comKatar, kaszel i częste kichanie pojawiają się zarówno gdy chodzi przeziębienie, jak i alergię. Zadrza się, że niełatwo odróżnić te dolegliwości.

więcej »

Najgroźniejsze nawyki polskich kierowców

Fot. Uzfoto - Fotolia.comRaport Komendy Głównej Policji wskazuje, że w 2016 roku 86% wypadków na drodze wydarzyło się z winy kierowców. Najczęstszym powodem było niedostosowanie prędkości do warunków. To jednak nie jedyny z grzechów kierujących pojazdami. Jakie inne nawyki mogą stać się przyczyną wypadku?

więcej »

Sposób na zdrowe kości w starszym wieku - jogurt

© milicanistoran - Fotolia.comWystarczy regularnie jeść jogurty, by móc liczyć na lepsze zdrowie kosci w starszym wieku.

więcej »

6 rzeczy, na których tolerowanie życie jest zbyt krótkie

© Sondem - Fotolia.comCzasem nie potrafisz zdecydować, jak postąpić. Nie wiesz, czy możesz zareagować w określony sposób. Zastanawiasz się, czy uniknąć konfrontacji. Czas na działanie. Jeśli chodzi o wyszczególnione niżej sprawy, nie wahaj się. Życie jest zbyt, krótkie, by je tolerować.

więcej »

Efekty pracy ponad normę: zmęczenie, spadek wydajności

Fot. Michal Ludwiczak - Fotolia.comPołowa pracowników pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a 1/3 często zabiera pracę do domu. Czy ma to wpływ na ich efektywność?

więcej »

Trudny powrót do pracy po dłuższym weekendzie. 8 szybkich sposobów na stres

© contrastwerkstatt - Fotolia.comNie jest łatwo wrócić do pracy nawet po relatywnie krótkiej przerwie, jaką jest dłuższy weekend. Na myśl o poniedziałku wielu ludzi doświadcza „post vacation blues". Zobacz, jak szybko i skutecznie poradzić sobie ze stresem, banalne czy zabawne zachowania dają realne efekty.

więcej »

Masz trudności z rannym wstawaniem? Późnym wieczorem nie chce ci się spać? Wiń za to geny

© glisic_albina - Fotolia.comProblemy ze snem są coraz powszechniejsze i przyczynę tego widzi się głównie we współczesnym stylu życia, który wymaga od wielu z nas długich godzin „na nogach" i skracania snu. Bez wątpienia jest to jedna z przyczyn, ale ci, którzy starają się uporządkować dobowy rytm i stać się rannymi ptaszkami, ale ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków, mogą winić za to również geny.

więcej »

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – pomocna jest joga

© Kwangmoo - Fotolia.comJoga pozwala na łagodniejsze przechodzenie wrzodziejącego zapalenie jelita grubego.

więcej »

Niedobór snu zwiększa ryzyko raka prostaty

© djoronimo - Fotolia.comNiedobory snu skutkują różnymi problemami zarówno ze zdrowiem fizycznym, jak i psychicznym - zabierają energię do działania, osłabiają układ odpornościowy, zaburzają gospodarkę hormonalną, etc. Do tej listy trzeba dopisać także wyższe ryzyko raka prostaty.

więcej »

Prosty sposób na poprawę humoru – oglądanie dokumentów o naturze

© Ruslan Ivantsov - Fotolia.comPrzebywanie na łonie natury skutecznie poprawia nasze samopoczucie. Jeśli jednak nie mamy okazji pospacerować w lesie czy popatrzeć na pietrzące się fale, warto włączyć telewizor lub odtwarzacz i obejrzeć film przyrodniczy.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy