Strona główna Choroby Katalog chorób Depresja

Choroba: Depresja

Depresja - choć wielu osobom kojarzy się po prostu ze złym nastrojem - jest bardzo poważną i złożoną chorobą, która może prowadzić nawet do śmierci. W przypadku osób starszych depresja często jest lekceważona lub mylona z innymi dolegliwościami. Bez względu na wiek pacjenta, depresji nie wolno lekceważyć - trzeba ją dobrze zdiagnozować i leczyć. Szacuje się, że na depresję cierpi obecnie około 10 procent populacji.

Depresja - Przyczyny ›

Wiadomości - Depresja

Mieszkasz samotnie? Grozi ci depresja

© Monkey Business - Fotolia.comArystoteles mówił, że człowiek to zoon politikon, czyli istota społeczna czy też towarzyska. Potrzeba nam kontaktu z innymi i gdy go brakuje, realnie cierpimy. Nie potrafimy dobrze funkcjonować bez regularnych spotkań z innymi i dobrych relacji. Samotność nas przygnębia. Z badań wynika, że osoby mieszkające w pojedynkę o wiele częściej chorują na depresję. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Depresja a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X