Strona główna Choroby Katalog chorób Dyskopatia

Dyskopatia - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

W wielu przypadkach stanowi początek choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, sama jednak jest dolegliwością uciążliwą i bolesną. Dyskopatia jest bowiem schorzeniem krążka międzykręgowego. W grupie 30-50 lat na różne postaci dyskopatii cierpi nawet co trzecia osoba.

Dyskopatia - Przyczyny ›

Wiadomości: Dyskopatia

Nie lekceważ objawów cukrzycy

© juanrvelasco - Fotolia.comW 2025 roku na cukrzycę będzie chorował co piąty mieszkaniec Ziemi – wynika z badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia. To oznacza, że na cukrzycę cierpieć będzie ponad miliard osób na świecie. Ten poważny problem zdrowotny dotyczy obecnie coraz większej liczby osób, a liczba zachorowań stale rośnie. Niestety w znaczący sposób sami przyczyniamy się do powstania tej choroby. Najważniejsze by nie lekceważyć objawów cukrzycy. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Dyskopatia a dieta

 • Dieta niskotłuszczowa

  Pierniczki Katarzynki

  Klasyczny przepis na pyszne, mięciutkie pierniczki korzenne. Przy czym należy pamiętać, że miękkie robią się po kilku tygodniach "leżakowania", zaraz po upieczeniu są twarde jak kamyczki. Należy to wziąć pod uwagę planując pieczenie. Poniższy przepis to lekko zmodyfikowana receptura z książki "Ciasta domowe" Barbary Bytnerowiczowej. więcej »

 • Dieta śródziemnomorska

  Pięterka z bakłażana

  Efektowne, proste i smaczne danie. Ciekawa ciepła przystawka albo dodatek do dania głównego, choć dla niektórych nawet samodzielny obiad. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Choroba Alzheimera, Anemia - niedokrwistość