Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Egzema

Choroba: Egzema

Egzema to wspólna nazwa dla chorób skóry spowodowanych jej alergicznym lub niealergicznym stanem zapalnym. W przypadku alergicznego charakteru choroby mówi się o atopowym zapaleniu skóry. Termin słowo pochodzi od greckiego ?ekzein", co oznacza ?zagotować się", ?kipieć", ?wybuchnąć czymś". Zazwyczaj choroba powoduje, że skóra staje się swędząca, zaczerwieniona , sucha, a także popękana. Egzema może pojawić się na każdej części ciała, ale zwykle ujawnia się okolicach łokci, kolan, kostek, nadgarstków, na twarzy i klatce piersiowej. Szacuje się, że jedna na dziesięć osób ma styczność z tą chorobą. Atopowe zapalenie skóry jest najczęstszą formą egzemy.

Egzema - Przyczyny ›

Wiadomości - Egzema

Atopowe zapalenie skóry. Jak zahamować chorobę?

© Imcsike - Fotolia.comWedług statystyk na atopowe zapalenie skóry (AZS) choruje około 20 procent ludzi na całym świecie. Schorzenie charakteryzuje się przewlekłym, nieznośnym świądem, wypryskami oraz zaczerwienioną, przesuszoną skórą. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą nieuleczalną, ale można niwelować jej skutki. więcej »

Zobacz także

Egzema a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X