Strona główna Choroby Katalog chorób Erekcja - Zaburzenia erekcji

Choroba: Erekcja - Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to ogólna nazwa grupy zaburzeń, skutkujących brakiem prawidłowego i wystarczająco długotrwałego wzwodu, pozwalającego na odbycie satysfakcjonującego stosunku. Pomimo, że w wielu przypadkach używa się zamiennie zwrotów "zaburzenia erekcji" oraz "impotencja" nie są to terminy w pełni równoważne.

Zaburzenia erekcji obejmują przypadki braku lub niepełnego wzwodu (a także za krótko trwającego), impotencja jest zaś terminem szerszym, obejmującym oprócz zaburzeń wzwodu także brak ejakulacji czy brak poprawnej reakcji na podniecenie seksualne. Warto przy tym podkreślić, iż o zaburzeniach erekcji można mówić jedynie, gdy przypadki braku lub niepełnej erekcji powtarzają się wielokrotnie i przez dłuższy czas (co najmniej ok. 1 miesiąca). Przypadki jednorazowe, incydentalne, szczególnie gdy niedostatecznej erekcji towarzyszy stres o różnym pochodzeniu, są zjawiskiem normalnym i nie wymagają żadnej dodatkowej interwencji.

Obecnie raczej odchodzi od mocno negatywnie kojarzonego terminu "impotencja" na rzecz dużo bardziej prawidłowego pod względem medycznym zwrotu "zaburzenia erekcji". Zaburzenia erekcji są dla mężczyzn bardzo wstydliwe, w związku z tym rzadko udają się po fachową pomoc lekarską, używając w zamian różnego rodzaju specyfików (często nielegalnego pochodzenia) lub specjalnych kuracji (często o wątpliwej wartości, a niekiedy nawet szkodliwych).

Zaburzenia erekcji mogą mieć charakter pierwotny (gdy mężczyzna od wieku dojrzewania nie mógł osiągnąć erekcji) lub wtórny (czyli zaburzenia które pojawiły się po wcześniejszym aktywnym życiu seksualnym).

Erekcja - zaburzenia erekcji - Przyczyny ›

REKLAMA

Erekcja - Zaburzenia erekcji a dieta

  • Dieta niskocholesterolowa

    Pomidory z piwną pianą

    Prosta w przygotowaniu, praktycznie beztłuszczowa, intrygująca w smaku i kolorowa przekąska może być ozdobą letniego (i nie tylko) stołu. więcej »

  • Dieta niskokaloryczna

    Inna zupa jarzynowa

    Jest to wyjątkowo smaczna zupa, której przygotowanie nie jest ani skomplikowane ani długotrwałe. Polecam ją dla osób które mają bardzo restrykcyjną dietę przeciw-cholesterolową. Jeśli chodzi o składniki to ich ilości mogą się zmieniać, nigdy nie robię jej dokładnie jak w przepisie, czasem dam więcej pieczarek, czasem więcej kurczaka i ciągle jest tak samo pyszna. Jeśli nie musisz tak dbać o poziom cholesterolu możesz podsmażyć pieczarki z cebulą i czosnkiem i dopiero wtedy dodać do wywaru. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Choroba Alzheimera, Anemia - niedokrwistość

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X