Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Hemoroidy

Choroba: Hemoroidy

Hemoroidy to żylaki odbytu, czyli poszerzone żyły splotu odbytniczego. Hemoroidy mogą być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Żylaki odbytu mogą nawet poważnie utrudniać poprawne działanie końcowej części układu pokarmowego, a prawie zawsze są źródłem istotnego dyskomfortu chorych. W zaawansowanej postaci, gdy dochodzi do wypadania żylaków na zewnątrz odbytu, schorzenie to praktycznie uniemożliwia chorym normalne funkcjonowanie. Jest to dolegliwość bardzo częsta, według różnych szacunków, w mniejszym lub większym stopniu mogą dotykać nawet 30 procent dorosłych osób.

Hemoroidy - Przyczyny ›

Hemoroidy - PYTANIA (5) Pokaż odpowiedzi (12) › ZADAJ PYTANIE

Wiadomości - Hemoroidy

O hemoroidach bez wstydu

© Rafael Ben-Ari - Fotolia.comZ hemoroidami zmaga się co trzeci trzydziestolatek i co drugi pięćdziesięciolatek - z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia tej dolegliwości. Pojawienie się tej przypadłości to w dalszym ciągu wstydliwy problem - dla wielu stanowi temat tabu. Jak przekonują jednak specjaliści, w przypadku hemoroidów należy informować lekarza już o pierwszych niepokojących nas objawach. Istnieje wiele metod pozbycia się tego problemu szybko i prawie bez bólu. więcej »

Zobacz także

Hemoroidy -
pytania i odpowiedzi

Hemoroidy a dieta

  • Dieta niskotłuszczowa

    Mus cytrynowy

    Lekko zmodyfikowany "dukanowski" (drugofazowy) przysmak - aż trudno uwierzyć, że ten bogaty, orzeźwiający deser nie zawiera cukru, śmietanki czy mascarpone. Polecam również w wersji kawowej (zamiast soku z cytryny dajemy mocne espresso). więcej »

  • Dieta śródziemnomorska

    Bakłażan nadziewany mięsem

    Bakłażany stają się coraz popularniejsze. To przepis dla tych, którzy nie chcą "nasączać" tych smacznych warzyw dużą ilością oleju. W wersji bardziej dietetycznej żółty ser można pominąć lub zastąpić fetą. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X