Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Hemoroidy

Choroba: Hemoroidy

Hemoroidy to żylaki odbytu, czyli poszerzone żyły splotu odbytniczego. Hemoroidy mogą być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Żylaki odbytu mogą nawet poważnie utrudniać poprawne działanie końcowej części układu pokarmowego, a prawie zawsze są źródłem istotnego dyskomfortu chorych. W zaawansowanej postaci, gdy dochodzi do wypadania żylaków na zewnątrz odbytu, schorzenie to praktycznie uniemożliwia chorym normalne funkcjonowanie. Jest to dolegliwość bardzo częsta, według różnych szacunków, w mniejszym lub większym stopniu mogą dotykać nawet 30 procent dorosłych osób.

Hemoroidy - Przyczyny ›

Hemoroidy - PYTANIA (5) Pokaż odpowiedzi (12) › ZADAJ PYTANIE

Wiadomości - Hemoroidy

O hemoroidach bez wstydu

© Rafael Ben-Ari - Fotolia.comZ hemoroidami zmaga się co trzeci trzydziestolatek i co drugi pięćdziesięciolatek - z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia tej dolegliwości. Pojawienie się tej przypadłości to w dalszym ciągu wstydliwy problem - dla wielu stanowi temat tabu. Jak przekonują jednak specjaliści, w przypadku hemoroidów należy informować lekarza już o pierwszych niepokojących nas objawach. Istnieje wiele metod pozbycia się tego problemu szybko i prawie bez bólu. więcej »

Zobacz także

Hemoroidy -
pytania i odpowiedzi

Hemoroidy a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X