Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Katarakta - Zaćma

Choroba: Katarakta - Zaćma

Zaćma, nazywana także kataraktą, to choroba wzroku, powodująca zmętnienie soczewki. Jej skutkiem są zaburzenia w ostrości widzenia, mogące prowadzić nawet do całkowitej ślepoty. Najbardziej powszechna jest odmiana zaćmy związana z wiekiem, co nie oznacza, że zapadają na nią wyłącznie seniorzy. Obecnie coraz częściej odnotowuje się zachorowania nawet u osób po czterdziestce. Na szczęście istnieją sposoby całkowitego wyleczenia tej choroby. W Polsce na zaćmę choruje około 800 tysięcy osób.

Katarakta - zaćma - Przyczyny ›

Katarakta - Zaćma - PYTANIA (7) Pokaż odpowiedzi (29) › ZADAJ PYTANIE

Wiadomości - Katarakta - Zaćma

Laserowa korekcja wzroku

© Olga Ekaterincheva - Fotolia.comMożliwość rezygnacji z okularów i soczewek to główny powód, dla którego coraz więcej osób zastanawia się nad laserową korekcją wzroku. Połączenie wiedzy medycznej z rozwojem nowych technologii stwarza dla wielu osób szansę na podjęcie efektywnej walki z wadami wzroku. Wiedza na temat laserowej korekcji wzroku jest jednak nadal niewielka - wynika z rozmowy z lek. med. Robertem Matusikiem. więcej »

Zobacz także

Katarakta - Zaćma a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X