Strona główna Choroby Katalog chorób Migrena / Migreny

Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migreny to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Atakom choroby często towarzyszą nudności, wymioty i zwiększona wrażliwość na światło. Na migreny cierpi 10-12 proc. populacji. Choroba jest bardzo uciążliwa i znacznie obniża jakość życia. Dotychczas nie opracowano w pełni skutecznego leku na tę przypadłość. Na chorobę częściej zapadają kobiety, stanowią około 70 proc. pacjentów.

Migrena / Migreny - Przyczyny ›

Wiadomości: Migrena / Migreny

Jak rozpoznać boreliozę

Fot. Jerry - Fotolia.comOd kilku lat w już od początku wiosny odnotowuje się dość wysokie zagrożenie ugryzieniami kleszczy, co z kolei oznacza wysokie zagrożenie trudną do leczenia boreliozą. Problem pogłębia fakt, że choroba może rozwijać się przez dłuższy czas niemal bezobjawowo. Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę? więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Migrena / Migreny a dieta

  • Dieta niskotłuszczowa

    Łatwe gofry

    Nie wiem dlaczego, ale gofry zawsze wydawały mi się daniem skomplikowanym w wykonaniu i na dodatek straszliwie tuczącym. Te są łatwiejsze od naleśników i przygotowane bez tłuszczu - więc jeśli nie potraktujecie ich bitą śmietaną mogą nawet robić za dietetyczne. Bardzo ważne jest to, żeby gofrownica była naprawdę porządnie nagrzana - wtedy wyjdą chrupiące. więcej »

  • Dieta niskowęglowodanowa

    Sałatka z grillowanym kurczakiem

    Pyszna, zdrowa i dietetyczna! Idealna jako wiosenny obiad! Z dodatkiem ogórków oraz kapusty pekińskiej. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Choroba Alzheimera, Anemia - niedokrwistość