Strona główna Choroby Katalog chorób Nerwica / Nerwice

Choroba: Nerwica / Nerwice

Nerwica , inaczej neuroza, to zespół zaburzeń psychicznych ujawniających się poprzez różnorodne symptomy. Neurozy nie są jednolite i obejmują zaburzenia o rozmaitym podłożu i objawach. Odróżnia się je od zaburzeń psychotycznych, ponieważ przy tych ostatnich pacjenci nie są świadomi doświadczanej dolegliwości. Nerwice natomiast, chociaż znacznie obniżają jakość życia, są dostrzegane przez pacjentów i rozumiane jako odstępstwa od normy.

Nerwica / Nerwice - Typy nerwicy ›

Wiadomości - Nerwica / Nerwice

Mity dotyczące raka – jak ryzyko choroby ma się do stresu i spożycia alkoholu?

© beeboys - Fotolia.comNowotwory są powszechną chorobą, stanowią drugą przyczynę śmierci na świecie, tuż po chorobach sercowo-naczyniowych. Narosło wokół nich też wiele mitów. Jedni uważają, że raka może wywołać stres, inni są przekonani, że alkohol nie ma nic wspólnego z jego rozwojem. Przekonania na ten temat ujawnia sondaż Roy Morgan International e Gallup International dla Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Nerwica / Nerwice a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X