Strona główna Choroby Katalog chorób Nietrzymanie moczu

Choroba: Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu czyli inkontynencja, to niekontrolowane oddawanie moczu wywołujące dyskomfort i znacznie obniżające jakość życia. Nasilenie choroby waha od okazjonalnego wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania do odczuwania tak nagłej i silnej potrzeby oddawania moczu, że trudno jest dotrzeć do toalety na czas. Z nietrzymaniem moczu częściej zmagają się kobiety niż mężczyźni, a ryzyko rozwoju problemu wzrasta wraz z wiekiem. Szacuje się, że choroba dotyczy nawet 45 proc. pań po 45 roku życia.

Nietrzymanie moczu - Przyczyny ›

Wiadomości - Nietrzymanie moczu

Dwie trzecie Polaków waży za dużo. Ryzykują cukrzycę

© izida1991 - Fotolia.comWedług szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2014 r. na cukrzycę chorowało na świecie 422 mln osób w porównaniu do 108 mln w 1980 r. W Polsce cukrzyca jest przyczyną 2 proc. wszystkich zgonów. Rozpowszechnienie cukrzycy sięga w Polsce 9,5 procent, natomiast nadwagi, która jest czynnikiem ryzyka tej choroby aż 64 procent. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Nietrzymanie moczu a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X