Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Choroby Katalog chorób Nowotwór jądra

Choroba: Nowotwór jądra

Nowotwór jądra. W ostatnich 30-50 latach dwudziestego wieku stwierdzono ponad dwukrotny wzrost częstości występowania zaburzeń rozwojowych męskiego układu rozrodczego u chłopców i mężczyzn. Są to nowotwory jądra, wnętrostwo, spodziectwo oraz obniżenie się jakości nasienia mężczyzn. Ryzyko rozwinięcia się nowotworu jądra wzrasta 17-krotnie w przypadku jego niezstąpienia do moszny (wnętrostwo) i 3-krotnie, jeżeli uprzednio wykonano operację przepukliny pachwinowej. Częstsze występowanie nowotworów jądra obserwowano u mężczyzn, których ojcowie mieli wnętrostwo.

Za przyczynę obustronnego występowania nowotworów jądra uważa się predyspozycję genetyczną. W przypadku obciążenia wnętrostwem prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu w przeciwległym jądrze wynosi 23 %. Do pozostałych przyczyn częstszego występowania raka jądra należą: zespół Downa, Klinefeltera, zaburzenia płodności, niska waga urodzeniowa dziecka, starszy wiek matki.

Nowotwór jądra - Objawy ›

Nowotwór jądra - PYTANIA (3) Pokaż odpowiedzi (2) › ZADAJ PYTANIE

Wiadomości - Nowotwór jądra

Przedwczesny wytrysk. Jak radzić sobie z problemem?

© Yuri Arcurs - Fotolia.comPrzedwczesny wytrysk (PW) jest problemem aż 4 milionów mężczyzn w Polsce. Panowie zwykle nie wiedzą jak radzić sobie z tą przypadłością. Eksperci kampanii „Nie tylko moment” przekonują, że najskuteczniejszym sposobem na pokonanie problemu jest farmakoterapia. Jak możemy walczyć z przedwczesnym wytryskiem i jakie są różnice między lekami? więcej »

Zobacz także

Nowotwór jądra -
pytania i odpowiedzi

Nowotwór jądra a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X