Strona główna Choroby Katalog chorób POChP

Choroba: POChP

POChP - Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest nieuleczalną chorobą płuc. Polega na postępującym zmniejszeniu przepływu powietrza przez drogi oddechowe (w szczególności oskrzela i płuca), co upośledza oddychanie, nawet w bardzo poważnym stopniu. Jej postępy można tylko mocno powstrzymać, ale zmiany przez nią poczynione są niestety tylko częściowo odwracalne. POChP bywa również określana jako przewlekły bronchit albo rozedma.

POChP - Przyczyny ›

Wiadomości - POChP

Warszawa: spirometria za papierosa

Spirometria, © juan_aunion - Fotolia.comObchodzony w listopadzie Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP) miał na celu budować świadomość w zakresie częstości występowania i skutków zdrowotnych POCHP. Obfitował w różnorodne działania edukacyjne i diagnostyczne. Ich kontynuacją jest organizowana przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP akcja „Spirometria za papierosa”, która odbędzie się 3 grudnia 2016, w godzinach 10 – 18 w centrum handlowym Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

POChP a dieta

 • Dieta śródziemnomorska

  Gazpacho

  Hiszpański chłodnik - doskonały na letnie upały, pachnący świeżymi pomidorami, oliwą i czosnkiem. Idealna bomba witaminowa na początek śródziemnomorskiego posiłku. więcej »

 • Dieta lekkostrawna

  Zupa krem z dyni z kaszką kuskus

  Od niedawna mam super nowoczesna mikrofalę z funkcją gotowania na parze i crips,czyli przypiekania na chrupiąco. Właśnie wykorzystuję ją do gotowania tej zupy,ale równie dobrze można ugotować tradycyjnym sposobem, na przykład na kuchni gazowej. Przepis pochodzi z instrukcji obsługi kuchenki.Ugotowałam i stwierdzam,że zupa jest łatwa w wykonaniu i bardzo dobra. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X