Strona główna Choroby Katalog chorób POChP

Choroba: POChP

POChP - Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest nieuleczalną chorobą płuc. Polega na postępującym zmniejszeniu przepływu powietrza przez drogi oddechowe (w szczególności oskrzela i płuca), co upośledza oddychanie, nawet w bardzo poważnym stopniu. Jej postępy można tylko mocno powstrzymać, ale zmiany przez nią poczynione są niestety tylko częściowo odwracalne. POChP bywa również określana jako przewlekły bronchit albo rozedma.

POChP - Przyczyny ›

Wiadomości - POChP

Zawał serca - problem nie tylko seniorów

© Win Nondakowit - Fotolia.comSystematycznie przybywa młodych pacjentów z problemami sercowymi. Okazuje się, że zawał nie dotyczy jedynie osób dojrzałych, choć w tej grupie wiekowej odsetek zawałowców jest najwyższy. O obniżaniu granicy wiekowej związanej z ryzykiem wystąpienia zawału serca opowiada prof. Zbigniew Kalarus, prezes Polskiej Towarzystwa Kardiologicznego, pomysłodawca portalu Copozawale.pl. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

POChP a dieta

  • Dieta śródziemnomorska

    Zupa z czerwonej papryki

    Gotowanie to nie tylko konieczność zaspokojenia głodu ale może stać się sztuką którą nasze kubki smakowe będą pamiętały przez długi okres. Dodawajmy więc nie tylko szczyptę miłości do tego co robimy ale zmieniajmy proporcje składników i zastosujmy też dodatki ziołowe a na pewno da to wspaniałe efekty. więcej »

  • Dieta lekkostrawna

    Chłodnik litewski

    Zaskocz rodzinę i przygotuj im tradycyjny chłodnik litewski. To doskonała propozycja obiadowa na letnie popołudnie. więcej »


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Anemia - niedokrwistość, Osteoporoza, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X