Strona główna Choroby Katalog chorób Reumatyzm

Choroba: Reumatyzm

Określenie "reumatyzm" jest powszechnie stosowane w przypadku chorób, których głównym symptomem jest ból mięśni oraz stawów. Wśród dolegliwości reumatycznych rozróżnia się choroby zapalne i niezapalne. Pierwsze z wymienionych obejmują m. in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty. Jeśli chodzi o grupę niezapalną, najpowszechniejsza jest choroba zwyrodnieniowa stawów.

Choroby reumatyczne często są mylone z artretyzmem, ponieważ cechują je podobne objawy i efekty rozwoju. Schorzenia te jednak zasadniczo się różnią, ponieważ reumatyzm wiąże się ze zmianami chorobowymi w stawach, kościach i nerwach, artretyzm zaś ma związek z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego.

Reumatyzm - Przyczyny ›

Wiadomości - Reumatyzm

Zespół cieśni kanału nadgarstka - „komputerowa” choroba

fot. zespół ciesni kanalu nadgarstka sxcSpędzasz długie godziny siedząc przy komputerze? Okazuje się, że długie sesje przy biurku przed ekranem monitora mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz kręgosłup czy wzrok, ale na nasze ręce. Coraz częściej do ortopedów zgłaszają się osoby skarżące się na dokuczliwy ból obejmujący nadgarstek, a nawet całą rękę. Praca przy klawiaturze może przyczyniać się do powstania tzw. zespołu cieśni kanału nadgarstka. więcej »

Zobacz także

REKLAMA

Reumatyzm a dieta


Katalog chorób

pokaż wszystkie

Osteoporoza, Anemia - niedokrwistość, Choroba Alzheimera

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X