Strona głównaChoroby10 sygnałów, że możesz chorować na cukrzycę

10 sygnałów, że możesz chorować na cukrzycę

Cukrzyca to poważna choroba i jeśli pozostaje nieleczona, prowadzi do uszkodzenia narządów, a w konsekwencji i śmierci. Gdy chorobę odpowiednio wcześnie się rozpozna i pacjent podejmie zalecaną terapię, jakość jego życia nie powinna ulec osłabieniu. Problem jednak polega na tym, że wielu ludzi nie wie, że są diabetykami, a wszystko dlatego, że choroba nie daje specyficznych objawów, jej symptomy mogą być przypisywane innym dolegliwościom. Jeśli jednak doświadcza się kilku z podanych poniżej oznak, warto bezzwłocznie wykonać badania.
10 sygnałów, że możesz chorować na cukrzycę W przypadku, gdy doświadczasz kilku z tych objawów, jak najszybciej sprawdź, czy nie jesteś diabetykiem. Najpowszechniejsze symptomy to:
 1. Często chodzisz do toalety. To wynika z faktu, że masz zbyt dużo cukru we krwi i organizm pozbywa się go poprzez częstsze oddawanie moczu.
 2. Ciągle odczuwasz głód. Nawet jeśli masz za sobą obfity posiłek i deser, czujesz, że byłbyś/byłabyś w stanie zaserwować sobie jeszcze dokładkę. Masz takie odczucie ze względu na skoki i spadki poziomu cukru we krwi.
 3. Twoje oczy widzą rozmyty obraz. Nadmiar cukru we krwi skutkuje problemami ze wzrokiem - postrzegasz wszystko jako nieco rozmyte czy zamazane.
 4. Odczuwasz ciągłą suchość w ustach. Wydaje ci się, że ile nie wypijesz, to wciąż za mało. Wysoka sprawia, że stale chce ci się pić.
 5. Masz problemy z . Zbyt duża ilość cukru w krwioobiegu utrzymująca się przez dłuższy czas wywołuje problemy ze skupieniem uwagi.
 6. Rany utrzymują się długo. Twój organizm nie radzi sobie zbyt dobrze z gojeniem ran - ten proces jest zaburzony przez nadmiar cukru.
 7. Tracisz na wadze. Nie stosujesz specjalnej diety, jesz nawet więcej niż inni, a mimo to . Dzieje się tak dlatego, że organizm rozkłada białko (np. to z mięśni), bo sądzi, że potrzebuje energii.
 8. Masz częste infekcje. Infekcje dróg moczowych i zarażenie drożdżakami są szczególnie częste, ponieważ takie bakterie rozwijają się w bogatym w cukier środowisku.
 9. Często . A to ze względu na fakt, że naczynia krwionośne w mózgu zaczynają się kurczyć, gdy nie mają stałego dostępu do odpowiedniej ilości glukozy.
 10. Odczuwasz mrowienie lub drętwienie rąk lub stóp. To jest spowodowane uszkodzeniem nerwów wynikającym ze zbyt dużej glikemii.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kobiety.net.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Kosciol.pl
 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Oferty pracy