Strona głównaChorobyChcesz uchronić się przed cukrzycą? Jedz jogurty i ser

Chcesz uchronić się przed cukrzycą? Jedz jogurty i ser

Dodanie do diety jogurtu i sera o niskiej zawartości tłuszczu może zmniejszyć ryzyko cukrzycy nawet o jedną czwartą.
Jak wynika z badań z udziałem 3 500 Brytyjczyków, u osób, które jedzą jogurty oraz odtłuszczony ser, odnotowano o jedną czwartą obniżone ryzyko w porównaniu do ludzi unikających produktów tego rodzaju.

Podczas jedenastoletnich analiz obliczono, że dieta obfitująca w niskotłuszczowy twaróg i wiązała się z o 24 proc. niższym prawdopodobieństwem rozwoju choroby w porównaniu z dietami nie uwzględniającymi tych produktów.

Jak zaznaczają autorzy badań, jedynie niskotłuszczowe, fermentowane produkty mleczne były związane ze spadkiem ryzyka. Spożycie fermentowanych tłustych produktów z mleka nie dawało żadnych efektów ochronnych.

Kolejne badania mają dać odpowiedź na pytanie, czy profilaktyczne działanie wspomnianych produktów wynika z obecności w nich bakterii probiotycznych i specjalnej formy .

© tycoon101 - Fotolia.com

Wyniki badań opublikowano w magazynie „Diabetologia".

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy