Strona głównaChorobyĆwiczenia po udarze pozwolą szybciej wrócić do zdrowia

Ćwiczenia po udarze pozwolą szybciej wrócić do zdrowia

Pacjenci po udarze mogą być bardzo osłabieni, fizycznie ograniczeni oraz zmęczeni, ale warto zmotywować się do wysiłku fizycznego, bo dzięki niemu można szybciej wrócić do sprawności.
Ćwiczenia po udarze pozwolą szybciej wrócić do zdrowia [fot. mohamed Hassan z Pixabay]
Uczeni z University of South Carolina odkryli, że pacjenci po , którzy ćwiczą aerobik dwa-trzy razy w tygodniu przez trzy miesiące, doświadczyli znacznej poprawy stanu zdrowia, w tym istotnie zwiększyła się u nich wytrzymałość i zdolność samodzielnego chodzenia.

Kiedy przejrzano dane kilkanaście badań z udziałem niemal 500 osób po udarze w wieku 54-71 lat, odkryto, że najlepsze efekty uzyskują ci, którzy regularnie anagażują się w . Ćwiczenia tego rodzaju obejmują: , bieganie, szybkie chodzenie, pływanie, etc. Lepsze wyniki testów chodzenia i wytrzymałości uzyskali wszyscy intensywnie ćwiczący pacjenci, bez względu na to, jak dużo czasu minęło od udaru, a wśród uczestników byli ludzie, którzy przeszli udar zaledwie parę miesięcy wcześniej, jak i tacy, którzy doświadczyli go ponad rok temu.

Udar jest jedną z głównych przyczyn . Fizykoterapia stanowi jedną z najczęstszych form stosowanych dla poprawy upośledzenia fizycznego po udarze. Większość zabiegów rehabilitacyjnych kładzie niewielki lub żaden nacisk na sprawność aerobową, a gdy sugeruje się kontynuację rehabilitacji, pacjenci często nie zachowują aktywności bez wsparcia lub wskazówek. Stąd - uważają autorzy badań - należy dostarczyć pacjentom większego wsparcia w działaniach rehabilitacyjnych i zapewnić im stały kontakt z ekspertami, którzy na bieżąco pomagliby modifikować zestaw podejmowanych ćwiczeń.

Na temat badań napisano w Journal of the American Heart Association:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy