Strona głównaChorobyKoronawirus - mogą wystąpić też objawy żołądkowo-jelitowe

Koronawirus - mogą wystąpić też objawy żołądkowo-jelitowe

Na całym świecie kolejne kraje wprowadzają środki ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Izolowane i diagnozowane są osoby, które mają gorączkę, kaszel i duszności, okazuje się jednak, że także problemy trawienne mog być istotne dla wykrycia choroby.
Koronawirus - mogą wystąpić też objawy żołądkowo-jelitowe [fot. effelle from Pixabay]
Ponieważ rozprzestrzenia się w dość szybkim tempie w różnych częściach świata, medycy skupiają wszystkie siły na tym, aby opracować leki i szczepionkę, a także jak najszybciej móc rozpoznać chorobę.

Na podstawie przebiegu choroby u dotychczasowych pacjentów ustalono, że wirus przede wszystkim oddziałuje na układ oddechowy, więc jednym z jego głównych objawów jest i problemy z oddychaniem, a rozprzestrzenie się infekcji zachodzi drogą kropelkową.

To jednak nie wszystko. W badaniach, które zostaną opublikowane w czasopiśmie American Gastroenterological Society, ustalono, że symptomatyczna, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem, może być też praca żołądka i .

Jakkolwiek ludzie zwracają uwagę na trzy główne objawy, tj. gorączkę, i suchy kaszel, część pacjentów z COVID-19 zgłaszała też symptomy chodzące z przewodu pokarmowego, m. in. biegunkę, , wymioty i ból brzucha. Jak uważają lekarze, dzieje się tak ze względu na sposób, w jaki wirus przyłącza się do komórek i jakie enzymy są wówczas aktywowane. Ponadto, niektórzy chorzy doświadczali zaburzeń pracy wątroby, co także miało odzwierciedlenie w działaniu układu pokarmowego.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy