Strona głównaChorobyKoronawirus: COVID-19 śmiertelny u pacjentów z niewydolnością serca

Koronawirus: COVID-19 śmiertelny u pacjentów z niewydolnością serca

Pacjenci z ostrą niewydolnością serca mają niemal dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci, jeśli zachorują na COVID-19, w porównaniu do innych chorych.
Koronawirus: COVID-19 śmiertelny u pacjentów z niewydolnością serca [fot. Vesna Harni from Pixabay]
- Nasze wyniki wskazują na zasadność priorytetowego traktowania pacjentów z niewydolnością serca, jeśli chodzi o dostęp do szczepień przeciw COVID-19 - mówi dr Amardeep Dastidar z Bristol Heart Institute w Wielkiej Brytanii. - Przed szczepieniami pacjentów z w każdym wieku należy uznać za grupę wysokiego ryzyka i zalecić im zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maski, aby zapobiec infekcji - dodaje Dastidar.

Niewydolność serca to postępujące osłabienie funkcji pompowania, które może objawiać się dusznościami, obrzękiem kostek i zmęczeniem. Nagłe i poważne nasilenie symptomów określane jest jako ostra niewydolność serca i wymaga hospitalizacji oraz dożylnego podania leków, a także intensywnego monitorowania chorego.

Medycy sprawdzili wskaźniki skierowań z powodu ostrej niewydolności serca podczas pandemii i 30-dniową śmiertelność. Okazało się, że z grupy hospitalizowanych pacjentów z tą dolegliwością przed epidemią zmarło 11 proc. zaś w jej trakcie - 21 proc. chorych.

Naukowcy zbadali, jakie czynniki mogły być odpowiedzialne za wyższy wskaźnik śmiertelności podczas pandemii. Jak ustalono, pacjenci z ostrą niewydolnością serca i COVID-19 mieli gorsze rokowania. - Może to sugerować bezpośrednią interakcję lub podatność na gorsze wyniki u pacjentów z ostrą niewydolnością serca i infekcją . Warto zauważyć, że w naszym regionie odnotowano bardzo niskie wskaźniki zakażeń COVID w czasie trwania badania, a mimo to związek z wyższą śmiertelnością był nadal widoczny - wyjaśnił dr Dastidar.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy