Strona głównaChorobyKoronawirus jest najgroźniejszy u seniorów. Kilka wskazówek

Koronawirus jest najgroźniejszy u seniorów. Kilka wskazówek

Starsze osoby są jedną z grup najbardziej narażonych na rozwój powikłań po koronawirusie, mówią mówią ekpserci z amerykańskich Centers for Disease Control and Prevention. Podają kilka wskazówek dla seniorów.
Koronawirus jest najgroźniejszy u seniorów. Kilka wskazówek
Jedną z głównych wskazówek jest to, aby osoby starsze unikały kontaktów z innymi, szczególnie, gdy nie czują się dobrze. Kiedy wychodzi się na zewnątrz, trzeba unikać chorych, ograniczyć bliskie kontakty z innymi i często myć ręce.

Lekarze radzą też, aby ludzie w starszym wieku codziennie podejmowali środki ostrożności, w kontaktach z innymi i unikali tłumów w jak największym stopniu.

Już u osób od 60 roku życia znacznie zwiększa się ryzyko zachorowania i wzrasta ono wraz z wiekiem, mówi Nancy Messonnier, dyrektorka Narodowego Centrum ds. Szczepień i Chorób Oddechowych CDC.
Najwyższe zagrożenie poważnej formy choroby lub śmierci występuje u osób w wieku powyżej 80 lat.

Na całym świecie potwierdzono ponad 111 tysięcy przypadków koronawirusa i prawie 4 tysiące związanych z tym zgonów. Z tej liczby pacjentów, ponad 62 tysiące osób wyzdrowiało, podają eksperci Johns Hopkins Whiting School of Engineering.

Podobnie jak w przypadku , osoby starsze mogą ponieść poważne konsekwencje, jeśli zarażą się koronawirusem. Osoby powyżej 50-tego roku życia są najbardziej podatne na choroby układu oddechowego i związane z nimi powikłania, natomiast jest tego rodzaju właśnie i daje podobne objawy, w tym gorączkę i .

Oto kilka nawyków, które pomagają chronić się przed koronawirusem, szczególnie u osób bardziej nim zagrożonych:
  • Unikaj dotykania powierzchni w miejscach publicznych, w tym przycisków windy, klamek i poręczy. Jeśli trzeba, należy dotykać te powierzechnie poprzez chusteczkę, czy rękaw.
  • Staraj się nie dotykać dłońmi twarzy, szczególnie, gdy jesteś na zewnątrz.
  • Trzymaj się z dala od tłumu, szczególnie w słabo wentylowanych pomieszczeniach, gdzie wymiana powietrza jest ograniczona.
  • Dezynfekuj przedmioty w domu, zwłaszcza te często używane, takie jak klamki, włączniki światła, krany i telefony komórkowe.
  • Zrezygnuj z podróży, jeśli nie jest absolutnie konieczna.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy