Strona głównaChorobyMarihuana pomaga na łuszczycę i egzemę?

Marihuana pomaga na łuszczycę i egzemę?

Jak wynika z badań uczonych z University of Colorado, marihuana może pomóc osłabić objawy łuszczycy i egzemy.
Marihuana pomaga na łuszczycę i egzemę? [Fot. cendeced - Fotolia.com] Badacze sprawdzili, jakie efekty daje stosowanie konopii indyjskich cierpiącym na choroby skóry.

Zarówno egzemę, jak i łuszczycę leczy się środkami steroidowymi. Takie leki mogą jednak wywoływać uciążliwe skutki uboczne, dlatego szuka się alternatywnego sposobu walki z tymi dolegliwościami.

zawiera ponad 100 związków chemicznych. Najbardziej znane są THC (czynnik psychoaktywny) i CBD. Ten ostatni nie ma właściwości psychoaktywnych, a wykazuje efekty przeciwzapalne, co może pomóc osobom cierpiącym na choroby skóry.

Okazało się, że związki w marihuanie wiążą się z określonymi receptorami, wywołując pewne reakcje biologiczne, m. in. hamowanie podziału komórek i zmiany w odpowiedzi immunologicznej. Takie działanie zaś może być skuteczne w leczeniu chorób autoimmunologicznych, w których organizmu jest skierowana przeciw własnym tkankom.

jest przewlekłą, niezakaźną chorobą. Wywołuje ból i prowadzi do powstania szpecących zmian na skórze. Może rozwinąć się w każdym wieku, ale najczęstsza jest w grupie wiekowej 50-69 lat. Przyczyny łuszczycy nie są jasne. Prawdopodobnie w jej rozwoju mają udział czynniki gentyczne, ale i mogą mieć znaczenie również: uraz, , infekcje, określone leki i .

, to grupa chorób, która powoduje stany zapalne skóry wywołujące swędzenie, zaczerwienienie skóry i wysypkę. Obszar rozwoju może obejmować niewielki fragment skóry lub całe ciało. Na wymienione choroby cierpią setki milionów ludzi na całym świecie.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 16:48:14, 22-06-2021 mario1234

    W ubiegłym roku miałam coś takiego .Przez ponad 2 miesiące na dłoniach ,przedramionach,częściowo na szyi i dekolcie miałam czerwone,swędzące plamy.Smarowałam różnymi specyfikami z maściami sterydowymi włącznie.Nic nie pomagało,skóra swędziała,pękała,robiły się strupki,jakaś masakra.W końcu natrafiłam na cudowną maść konopną z olejem konopnym 24% Retter . niezwłocznie zakupiłam .... na tej stronce konopiafarmacja.pl )) za 36,90 zł bardzo tania i skuteczna !Cud-po kilku dniach nie było śladu po paskudztwie. konopia to wspaniała roślina
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy