Strona głównaChorobyOczyszczone powietrze pomocne w walce z grypą

Oczyszczone powietrze pomocne w walce z grypą

Od kilku tygodni niemal ze wszystkich mediów docierają do nas niepokojące informacje o wzroście zachorowań na grypę. Bez wątpienia, co roku, jesień to czas wzmożonego ruchu w aptekach i przychodniach lekarskich. Paradoksem jest fakt, że mimo imponującego postępu nauki i medycyny, wzrost zachorowań jest coraz większy. Niewątpliwie, szczęściarzy, którym udało się uniknąć zimowych infekcji jest niewielu. Mimo, iż każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać powstaniu przeziębienia, niż później je leczyć, rzadko działamy zapobiegawczo. Pomocne okazuje się przebywanie w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest odpowiednio nawilżone i oczyszczone.
Właśnie nastał złoty okres dla przeziębień i grypy. Nagły spadek temperatury, stres w pracy, niezbyt zdrowe zimowe odżywianie osłabiają nasz układ odpornościowy. Wirusy, zbierają zatem swoje żniwo. Miejsca, w których przebywamy to po prostu siedliska bakterii. Nasza zwykła ludzka potrzeba bliskiego kontaktu z innymi, rozmowy, spotkania, sprawiają, że „złapanie" wirusa na pewno nie graniczy z cudem. Dzięki najnowszym technologiom jednak, sami, we własnym domu lub w pracy, możemy zapewnić sobie oczyszczone i jednocześnie nawilżone powietrze, a tym samym nie dać się wirusom.

Oczyszczone i nawilżone powietrze naprzeciw wirusowym infekcjom

Nie każdy z nas wie, że chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywamy, jest mniej wilgotne. Suche powietrze negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, a skutki tego mogą być dotkliwe. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami - pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny! Przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec.

Oczyszczacze kompleksowo dbają o otaczające nas powietrze - jest ono nie tylko oczyszczane, ale także odpowiednio nawilżane. Wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków, roztoczy i wirusów.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 19:08:09, 24-11-2009 RenataK

  Z tego, co wyczytałam skuteczność technologii Plasmacluster przeciw wirusom grypy (różnym) potwierdzono już w 2007 roku.
 • 21:41:14, 24-11-2009 bronczyk

  A ja uważam, że wirusy i bakterie nie bardzo się przejmują rodzajami powietrza. Wiadomo, że suche powietrze z powodu kaloryferów wysusza śluzówkę i ta może łatwiej przepuszczać różne świństwa, ale spacery, wieszanie nawilżaczy zmniejsza nasz dyskomfort. Kiedyś był modny tlen, który też wzmacniał, zapobiegał i leczył. Dziś już nikt nie pamięta tych tlenowych kawiarenek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • EWST.pl
 • Umierać po ludzku
 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Oferty pracy