Strona głównaChorobyOdkryto przeciwciała choroby Alzheimera

Odkryto przeciwciała choroby Alzheimera

Brytyjscy naukowcy odkryli u myszy rodzaj przeciwciała, który blokuje objawy choroby Alzheimera, co może przyczynić się do opracowania nowego sposobu jej leczenia.
Odkryto przeciwciała choroby Alzheimera Odkryte przeciwciała mają wpływ na powstrzymywanie białka zwanego Dkk1, które z kolei ma wpływ na powstawanie blaszki amyloidu w mózgu, kluczowego czynnika w rozwoju .

Odkładanie się blaszki amylodowej prowadzi do utraty połączenia między neuronami, tj. synapsami, w części mózgu zwanej hipokampem, która odpowiada za i .

Wyniki badań oznaczają nowe możliwości terapeutyczne. Uczeni mają nadzieję na opracowanie sposobu skutecznej ochrony synaps przed niszczacym wpływem .

Poprzednie badania ujawniły, że autopsja mózgów osób cierpiących na chorobę Alzheimera wykazała w nich wyższy poziom Dkk1 niż w mózgach osób, ale naukowcy nie byli pewni, dlaczego.

Najnowsze testy na myszach wykazały, że zwierzęta eksponowane na obecność przeciwciał dla Dkk1 miały więcej synaps niż inne myszy z chorobą Alzheimera, które nie zostały podane takiemu leczeniu.

Na chorobę Alzheimera cierpi około 35 milionów ludzi na całym świecie. Obecnie nie istnieje lek, który calkowicie powtrzymałby tę postępującą chorobę mózgu.

Wyniki badań opublikowano w Journal of Neuroscience.

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy