Strona głównaChorobyPięć naturalnych sposobów na infekcję grzybiczą

Pięć naturalnych sposobów na infekcję grzybiczą

Najczęstsze infekcje grzybicze to tzw. „stopa sportowca", infekcja drożdżakowa, grzybica paznokci oraz zakażenie grzybami z grupy dermatofitów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych leków, ale pomóc mogą także domowe środki. Wypróbuj te produkty, żeby osłabić dolegliwość.
Pięć naturalnych sposobów na infekcję grzybiczą [Fot. Robert Przybysz - Fotolia.com] Jogurt naturalny

Jogurty zawierające aktywne kultury bakterii zmniejszą wzrost grzybów. Znajdujące się w nich probiotyki, bakterie, które poprawiają stan mikroflory jelitowej oraz fizjologiczne funkcje przewodu pokarmowego, pomagają organizmowi we wchłanianiu ważnych składników odżywczych oraz w zwalczaniu infekcji. Szczególnie polecane są jogurty z żywymi szczepami Lactobacillus.

Czosnek

słynie ze swoich przeciwbakteryjnych właściwości, ale i wykazuje skutki przeciwgrzybicze, m. in. dzięki zawartości selenu oraz cynku. Rozkruszone warzywo można zastosować na bezpośrednio na zainfekowaną powierzchnię. Co więcej, ponieważ czosnek działa również podobnie jak antybiotyk, przyspiesza proces gojenia się skóry.

Ocet jabłkowy


Zawiera liczne substancje o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, więc znacząco wspomaga walkę z infekcjami grzybiczymi. Picie rozcieńczonego może pomóc w pozbyciu się infekcji, a także zapobieganiu ich rozprzestrzenianiu się. Ponadto skraca czas powrotu do zdrowia. Taki ocet jest też bogaty w składniki odżywcze, które także wspierają proces powrotu skóry do zdrowia.

Olejek z drzewa herbacianego

Jest wypełniony naturalnymi związkami przeciwgrzybiczymi pomagającymi zwalczać infekcje. Wykazuje również właściwości antyseptyczne, dzięki czemu powstrzymuje rozprzestrzenianie się infekcji do innych części ciała. można stosować miejscowo, np. po wymieszaniu np. z oliwą z oliwek.

Kurkuma

Jest jednym z najsilniejszych naturalnych środków przeciwgrzybiczych. Aktywny składnik , kurkumina powstrzymuje rozprzestrzenianie się i narastanie drożdżaków candida, które wywołują grzybicę. Kurkumina jest skuteczna w walce z różnymi rodzajami zakażeń grzybiczych.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy