Strona głównaChorobyŚwiatowy Dzień Walki z AIDS 2016

Światowy Dzień Walki z AIDS 2016

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Choroba ciągle stanowi poważne zagrożenie, choć dotychczas już wiele zrobiono dla zahamowania jej rozporzestrzeniania się.
Światowy Dzień Walki z AIDS 2016 [AIDS, © Myimagine - Fotolia.com] Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS jesteśmy solidarni z 78 milionami ludzi, którzy mają HIV i pamiętamy o 35 milionach, którzy zmarli z powodu chorób związanych z , od kiedy to odnotowano pierwsze przypadki HIV, czytamy w komunikacie wydanym z okazji Dnia przez Michela Sidibé, dyrektora naczelnego UNAIDS.

Świat zobowiazał się zakończyć epidemię AIDS do 2030 roku w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals). Obecnie ponad 18 milionów osób poddaje się ratującemu życie leczeniu HIV i w coraz większej ilości krajów praktycznie wyeliminowana staje się transmisja HIV z matki na dziecko.

Jak uważa dyrektor Sidibé, wygrywamy z epidemią AIDS, ale nie wszędzie można odnotować postępy. Liczba nowych zakażeń HIV nie zmniejsza się szczególnie u młodych kobiet, szczególnie w Afryce subsaharyjskiej. Co więcej, współinfekcji osób żyjących z HIV, takich jak (tuberculosis, TB), i , można nie zwalczyć w takim stopniu, jak przewidywano, do 2020 roku.

Jest i dobra wiadomość. Dzięki dostępowi do leczenia osoby z HIV żyją coraz dłużej. Inwestowanie w leczenie już daje dobre efekty, przy czym ludzie w wieku powyżej 50 lat z HIV, w tym ludzi, którzy przechodzą terapię, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób niezakaźnych związanych z wiekiem, co wpływaja na rozwój choroby wywoływanej HIV.

Sukces, jaki osiągnęliśmy do tej pory, daje nam nadzieję na przyszłość, ale patrząc w przyszłość, musimy pamiętać, by nie zlekceważyć problemu. Nie możemy się teraz zatrzymać. To jest czas, aby iść do przodu razem, aby zagwarantować, że wszystkie dzieci zaczynają swoje życie jako wolne od wirusa HIV, że młodzież i dorośli pozostaćją wolni od wirusa HIV, i że leczenie staje się bardziej dostępne, tak aby każdy mógł uniknąć AIDS, podsumowuje Sidibé.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy