Strona głównaChorobyWysokoprzetworzone jedzenie zwiększa ryzyko niewydolności serca i przedwczesnej śmierci

Wysokoprzetworzone jedzenie zwiększa ryzyko niewydolności serca i przedwczesnej śmierci

Włoscy uczeni ostrzegają, że jedzenie ultra-przetworzonej żywności znacząco zwiększa ryzyko niewydolności serca i innych poważnych problemów zdrowotnych.
Wysokoprzetworzone jedzenie zwiększa ryzyko niewydolności serca i przedwczesnej śmierci [fot. Telecouse from Pixabay]
Wysoko przetworzona żywność - taka jak gotowe posiłki i , jak również i napoje gazowane, ma związek z aż 58-procentowym wzrostem ryzyka .

Włosi przejrzeli dietę i stan zdrowia 22 tysięcy osób i obliczyli, że regularne jedzenie produktów wysoko przetworzonych zwiększa przedwczesną śmierć o 26 procent.

zyskała na popularności, ponieważ jest relatywnie tania, ma długi termin przydatności i wielu ludzi uważa ją za smaczną. Nie jest jednak najlepszym wyborem. Dietetycy wskazują, że zazwyczaj zawiera duże ilości , tłuszczu oraz soli i wiele różnych sztucznych dodatków. W efekcie sprzyja zarówno nadwadze, jak i rozwojowi różnych chorób.
Osoby serwujące sobie duże ilości tych produktów są narażone na zwiększone ryzyko (przedwczesnego) zgonu z powodu chorób układu krążenia i naczyń mózgowych - Marialaura Bonaccio z Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed w Pozzilli.
Według uczonych winowajcą może być cukier, który jest dodawany w znacznych ilościach do ultra przetworzonej żywności. Niemniej, problem jest bardziej złożony. Według analiz nadmiar cukru odgrywa rolę, ale odpowiada tylko za 40 proc. zwiększonego ryzyka śmierci. Uważamy, że ważną rolę odgrywa samo przetwarzanie przemysłowe, które może wywołać głębokie zmiany w strukturze i składzie składników odżywczych - wyjaśnia Augusto Di Castelnuovo, współautor badań.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy