Strona głównaChorobyŻycie po operacji odchudzającej

Życie po operacji odchudzającej

Chirurgiczne leczenie otyłości nie tylko poprawia stan zdrowia, ale także korzystnie wpływa na życie społeczne i relacje rodzinne pacjentów.
Życie po operacji odchudzającej Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Arizona zapytali ponad 200 osób dorosłych, które przeszły operację odchudzającą, o wyniki zabiegów i o to, dlaczego zdecydowali się na ten typ terapii.

Pacjenci w wieku 26 - 73 lata informowali badaczy o stanie swojego zdrowia, poziomie poczucia własnej wartości oraz wszelkich zmianach doświadczanych w życiu społecznym, pracy i aktywności fizycznej po operacji.

Naukowcy odkryli, że głównym powodem, dla którego pacjenci zdecydowali się na poddanie się operacji, było obniżenie ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych. Otyli pragnęli również lepiej wyglądać i zwiększyć swoją pewność siebie. Wielu pacjentów powiedziało także, że chcieli być bardziej aktywni fizycznie i uniknąć piętna związanego z nadwagą.

Po zabiegu odchudzającym pacjenci stracili średnio 43kg. W wyniku tego ubytku masy wielu z nich osiągnęło cele chirurgiczne, w tym lepszy stan zdrowia.

U większości osób poddanych zabiegom stwierdzono poprawę przewlekłych problemów zdrowotnych. zanotowano m. in. osłabienie objawów , chorób serca i . Zmniejszeniu uległ także poziom .

Badanie wykazało też, że po zabiegu uczestnicy byli bardziej aktywni. Ponadto, deklarowali poprawę relacji z rodziną i przyjaciółmi, a także doświadczyli osłabienia do operacji.

Jeśli chodzi o rozczarowanie po zabiegu, pacjenci deklarowali je w odniesieniu do swojego wyglądu. Często musieli się bowiem zmagać np. z nadmiarem skóry, która nie wchłonęła się przy szybkiej .

Operacje odchudzające są coraz bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformowało American Society for Metabolic and Bariatric Surgery (Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii i Metabolicznej i Bariatrycznej), w 2009 roku wykonano około 220 000 zabiegów tego rodzaju.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy