Strona głównaChorobyKoronawirus: nowy izraelski lek leczy umiarkowane i ciężkie przypadki COVID-19

Koronawirus: nowy izraelski lek leczy umiarkowane i ciężkie przypadki COVID-19

Lek opracowany w Centrum Ichilov w Tel Awiwie łagodzi odpowiedź immunologiczną i pomaga zapobiegać śmiertelnej burzy cytokin u chorych na COVID-19. Medycy mówią, że aż 29 z 30 pacjentów biorących udział w pierwszej fazie testów opuściło szpital w ciągu 3 -5 dni.
Koronawirus: nowy izraelski lek leczy umiarkowane i ciężkie przypadki COVID-19 [fot. fernando zhiminaicela from Pixabay]
Nowy sposób leczenia zakażeń opracowywany w Centrum Medycznym Ichilov w Tel Awiwie okazał się skuteczny w pierwszej fazie testów. Okazuje się, że pomógł w wielu umiarkowanych i poważnych przypadkach COVID-19 szybko wyzdrowieć po chorobie, mówią lekarze.

Substancję o nazwie EXO-CD24 podano 30 pacjentom, których stan był umiarkowany lub ciężki, wszyscy chorzy wyzdrowieli, a 29 z nich w zawrotnym tempie trzech do pięciu dni nie potrzebowało .

Lek zwalcza burzę cytokin - potencjalnie śmiertelną nadmierną reakcję immunologiczną na infekcję koronawirusem, która w opinii wielu medyków jest odpowiedzialna za większość zgonów związanych z .

Medykament wykorzystuje egzosomy (maleńkie pęcherzyki błonowe, które transportują materiał między komórkami) do dostarczania białka zwanego CD24 do płuc. Białko to odgrywa ważną rolę w regulacji układu odpornościowego. Lek pomógł uspokoić i powstrzymać burzę cytokin.
Substancja jest wdychana raz dziennie przez kilka minut, przez pięć dni. Jest skierowywany prosto do centrum burzy, czyli płuc. Inne związki wybiórczo hamują określoną cytokinę lub działają szeroko, ale powodują wiele poważnych skutków ubocznych, EXO-CD24 jest podawany lokalnie, działa szeroko i nie wywołuje efektów ubocznych - mówi prof. Nadir Arber z Centrum Ichilov.
Teraz lek będzie dalej badany, ale pracownicy Centrum szpitala już okrzyknęli go potencjalnym przełomem w walce z poważną formą COVID-19.

Dyrektor Ichilov, Roni Gamzu powiedział, że badania: „są zaawansowane i mogą uratować pacjentów z koronawirusem. Wyniki pierwszej fazy próbnej są świetne i dają nam wszystkim pewność co do metody, nad którą prof. Arber prowadzi badania w swoim laboratorium od wielu lat."

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy