Autorzy przeanalizowali obszerną dokumentację medyczną mieszkańcówAtlanty, Chicago, Dallas, Los Angeles i Filadelfii, a także zgromadzili dane na temat kilkuletniej pogody w tych miejscach. Kiedy średnie dzienne temperatury wzrosły powyżej 50 F (10 stopni Celsjusza), ryzyko rozwoju kamieni nerkowych wzrosło we wszystkich miastach z wyjątkiem Los Angeles. Czas pomiędzy wysokimi temperaturami dziennymi i rozwojem kamieni nerkowych był krótki - choroba dawał o sobie znać najczęściej w ciągu trzech dni od upalnych dni.Ustaliliśmy, że wraz ze wzrostem dziennych temperatur istnieje gwałtowny wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia kamieni nerkowych w ciągu następnych 20 dni", mówią lekarze z The Children's Hospital of Philadelphia.
Odkrycia te wskazują na potencjalne skutki dla zdrowia publicznego związane z globalnymi zmianami klimatu. Jest prawdopodobne, że wyższe temperatury nasilają ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u osób ze skłonnością do tej dolegliwości- mówią lekarze.
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
KZG:
Wynik rezonansu magnetycznego głowy
Moja 77 letnia mama miała rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu i wyszedł: na sklepistości po stronie lewej widoczne jest niewielkie ok 8x6 mm ognisko izointensywne z istotą szarą, przylegające do opony - najpewniej oponiak.
Czy to trzeba operować? Biorąc pod uwagę wiek i to że od 5 lat mama bier... Pokaż pełną treść pytania ›