Strona głównaChorobyKoronawirus - teraz Europa stanowi centrum pandemii

Koronawirus - teraz Europa stanowi centrum pandemii

W swoim najnowszym komunikacie Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że teraz to Europa stała się centrum pandemii COVID-19.
Koronawirus -  teraz Europa stanowi centrum pandemii
Europa stała się epicentrum nowej pandemii , która pochłonęła życie ponad 5 tysięcy ludzi na całym świecie, mówią eksperci WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny (WHO) ponfirmował, że ogólna liczba przypadków zachorowań wyniosła 145 tysięcy w 123 krajach, przy czym najwięcej potwierdzonych przypadków odnotowano w Chinch, we Włoszech i w Iranie.
W Europie jest obecnie największa liczba zakażeń i zgonów niż w reszcie świata łącznie poza Chinami, powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

We Włoszech z powodu infekcji koronawirusem zmarło już ponad 1000 osób, a niemal 20 tysięcy jest zarażonych. Mimo ograniczeń mobilności ludzi i zmaknięcia wielu firm, epidemia trwa i nie wiadomo, kiedy osiągnie punkt kulminacyjny.

Jeśli chodzi o Chiny, z pewnością osiągnęły szczyt zachorowań i teraz liczba zainfekowanych spada, ale zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że może ponownie wzrosnąć, wyjaśnia dr Maria Van Kerkhove z WHO.

W środę 11-go marca Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała o ogłoszeniu globalnej Covid-19, ponieważ wirus rozprzestrzenia się szybko na całym świecie, od Azji po Europę, Bliski Wschód i Stany Zjednoczone.
Pandemia nie jest słowem, które należy używanć lekko lub nieostrożnie. Jeśli jest niewłaściwie użyte, może wywołać nieuzasadniony lub nieuzasadnioną akceptację tego, że walka jest zakończona, co prowadzi do niepotrzebnego cierpienia i śmierci. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy pandemii wywołanej przez koronawirusa. To pierwsza tego rodzaju. I nigdy wcześniej nie widzieliśmy pandemii, którą jednocześnie można kontrolować - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy