Strona głównaChorobyRegularny spacer zapewni ochronę przed udarem

Regularny spacer zapewni ochronę przed udarem

Starsi mężczyźni mogą zredukować u siebie ryzyko udaru poprzez codzienne chodzenie na spacer.
Regularny spacer zapewni ochronę przed udarem [© Ljupco Smokovski - Fotolia.com] Wystarczy codziennie spacerować, by zmniejszyć zagrożenie udarem, mówią brytyjscy uczeni. I wcale nie musi to być chód marszowy.

Udar mózgu jest jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności. Ważne jest więc, by znaleźć sposób na zapobieżenie tej chorobie, zwłaszcza u starszych mężczyzn, którzy są w grupie wysokiego ryzyka, mówią uczeni University College London.

Uczeni przeanalizowali dane trzech tysięcy mężczyzn w wieku powyżej 60 lat. Monitorowano długość spacerów uczestników, prędkość, z jaką chodzili, jak również częstość występowania udaru - 195 mężczyzn doznał udaru mózgu w okresie dziesięciu lat.

Mężczyźni, którzy chodzili od jednej do dwóch godzin dziennie, mieli o 33 proc. niższe ryzyko udaru mózgu niż panowie, którzy chodzili mniej niż trzy godziny w tygodniu. W przypadku mężczyzn, którzy chodzili ponad 22 godzin w tygodniu, ryzyko udaru spadło o dwie trzecie.

Ci, którzy chodzili szybciej, wykazywali dalsze obniżenie ryzyka, ale - jak zaznaczają autorzy badań - był to wynik ich dalszego spaceru, a nie samej szybkości marszu.

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Użytkownicy Senior.pl pytają

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy
Blog