Strona głównaChorobyWarszawa: bezpłatne warsztaty dla chorych na raka prostaty i ich bliskich

Warszawa: bezpłatne warsztaty dla chorych na raka prostaty i ich bliskich

Już w najbliższy wtorek, 7 czerwca 2016 r. w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na raka prostaty oraz ich bliskich. Spotkanie to jest jednym z elementów ogólnopolskiej kampania „Rada na raka prostaty”, której celem jest edukacja pacjentów onkologicznych na temat radzenia sobie z chorobą w oparciu o trzy filary: medyczny, psychologiczny i finansowy.
Warszawa: bezpłatne warsztaty dla chorych na raka prostaty i ich bliskich [© WavebreakMediaMicro - Fotolia.com] Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, a poprowadzą je specjaliści z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz przedstawiciele Fundacji Onkologicznej Alivia. Dr n. med. Roman Sosnowski, lekarz urolog z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii, przybliży uczestnikom problem , opowie o planowaniu strategii leczenia oraz dostępnych terapiach, natomiast dr n. med. Mariola Kosowicz, psychoonkolog z Zakładu Psychoonkologii, poprowadzi część psychologiczną, która będzie dotyczyła sposobów radzenia sobie z chorobą nowotworową, w tym takich aspektów jak: zachowanie poczucia męskości przez chorego na raka prostaty, relacja pacjenta z lekarzem, wsparcie bliskich w procesie leczenia.

Aspekt finansowy w przedstawią Jadwiga Chojecka oraz Bartosz Poliński z Fundacji Onkologicznej „Alivia”, którzy opowiedzą o możliwościach zbierania środków finansowych na codzienną walkę z chorobą nowotworową.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają poradnik, w którym znajdą rady medyczne, psychologiczne i finansowe. Broszura jest także dostępna na .

Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich
7 czerwca, godz.13.00 – 17.00
Centrum Onkologii ul. Roentgena 5, aula prof. Koszarowskiego, wejście G, I piętro

Zgłoszenia na warsztaty przyjmują:
  • Marzena Jaworska, koordynator akcji, tel. 607 404 138,
  • Tadeusz Włodarczyk, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator”, tel. 502 438 648

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X