Strona głównaChoroby1 grudnia - Światowy Dzień walki z AIDS

1 grudnia - Światowy Dzień walki z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Problem rozprzestrzeniania się HIV i AIDS jest ciągle aktualny. Przykładowo, w Europie odnotowuje się wzrost przypadków zarażeń.
1 grudnia - Światowy Dzień walki z AIDS Najnowsze dane przedstawiło ECDC, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

W 2012 roku wykryto w Europie ponad 131 tysięcy nowych zakażeń HIV, to o dziesięć tysięcy przypadków więcej niż w 2011 roku, tj. wzrost o 8 proc. Dane te zostały zebrane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Regionalne Biura Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy.

Wśród 131 tysięcy nowych zakażeń niemal 102 tysiące zostały zdiagnozowane w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a pozostałe 29 tysięcy zostało rozpoznanych w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (28 państw członkowskie UE oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia).

Jeśli chodzi o , podczas gdy w latach 2006 - 2012 nastąpił spadek o 48 proc. w obszarze gospodarczym Unii Europejskiej i Europejskiej, w Europie Wschodniej oraz Azji Środkowej, liczba osób z właśnie rozpoznaną chorobą wzrosła o 113 proc. - wzrost ten ma miejsce ze względu na mały zasięg środków zapobiegawczych.

- Nasze dane pokazują, że prawie jedna na dwie w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego odbywa się późno - mówi Marc Sprenger, dyrektor ECDC. - Oznacza to, że pacjenci powinny szybciej zostać poddani leczeniu przeciwretrowirusowemu, ponieważ ich układ odpornościowy już zaczął zawodzić. To pokazuje, że jest potrzeba, aby testy na HIV były dostępne w całej Europie w celu zapewnienia wczesnej diagnozy i bardziej skutecznych metod leczenia i lekarstw - dodaje Sprenger.

Na całym świecie na AIDS choruje 35,3 milionów ludzi. W latach 2011-2015 temat Światowych Dni Walki z AIDS to "Dojść do zera:.. zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS".

W kampanii 2013 roku WHO chce położyć nacisk na poprawę dostępu do profilaktyki, leczenia i opieki nad młodzieży (10-19 lat), grupy, która nadal jest podatna na zachorowanie, pomimo dotychczasowych starań w zakresie zapobiegania zarażeniom.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy