Strona głównaChorobyBadanie krwi pomoże zdiagnozować chorobę Alzheimera

Badanie krwi pomoże zdiagnozować chorobę Alzheimera

Badanie krwi pozwoli na ujawnienie zapisanego w genach „biologicznego wieku" i oszacowanie ryzyka rozwoju choroby Alzheimera.
Badanie krwi pomoże zdiagnozować chorobę Alzheimera [© mario beauregard - Fotolia.com] Badanie genetyczne (wykonywane na podstawie próbki krwi) zapewni ocenę wieku biologicznego i bardzo wcześnie ostrzeże o rozwoju lub innych form .

Uczeni z King's College London opracowali kilkunastoletnie badanie, które na podstawie 150 markerów aktywności genów daje obiektywne informacje o biologicznym wieku pacjenta i pozwala na stworzenie rankingu stanu zdrowia. Ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki, cechowali się lepszymi zdolnościami umysłowymi i funkcjami nerek oraz wyższą , podczas gdy niskie wyniki były związane z chorobą Alzheimera.

- Używamy roku urodzenia, tj. wieku metrykalnego, aby oszacować wszystko: od składek ubezpieczeniowych po kwalifikację do zabiegu medycznego - mówi prof. J. Timmons z King's College London. Większość ludzi uznaje, że 60-latkowie nie są tacy sami, ale dotychczas nie było wiarygodnego badania wieku biologicznego. Nasze odkrycie dostarcza pierwszej solidnej molekularnej „sygnatury" wieku biologicznego u ludzi i powinno być w stanie zmienić sposób, w jaki wiek jest używany do podejmowania decyzji medycznych. Badanie obejmuje identyfikację osób bardziej narażonych na ryzyko choroby Alzheimera, a ponieważ ujawnia początkowe ryzyko jest kluczem do oszacowania potencjalnych zabiegów - dodaje prof. Timmons.

- Istnieje bardzo silna różnica między osobami z łagodnymi i osobami zdrowymi, więc wydaje się, że można opracować test skuteczny szczególnie w połączeniu z istotnymi zmiennymi klinicznymi - wyjaśnia prof. Timmons.

Wyniki badań są dostępne w magazynie Genome Biology.

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy