Strona głównaChorobyDepresja zwiększa ryzyko hospitalizacji

Depresja zwiększa ryzyko hospitalizacji

Starsi mężczyźni z objawami depresji mają dwukrotnie wyższe ryzyko hospitalizacji niż pozostali, wynika z nowych badań opublikowanych w kanadyjskim Medical Association Journal
Depresja zwiększa ryzyko hospitalizacji - Starsi ludzie są najczęstszymi nabywcami usług zdrowotnych, a postępujący proces starzenia się światowej populacji może doprowadzić do niewydolności systemu opieki - napisali autorzy badań. - Z tego względu musimy znaleźć sposoby na zmniejszenie ilości przyjęć do szpitali i odkryć czynniki związane z intensyfikacją korzystaniu z usług zdrowotnych - dodali.

Uczeni z Uniwersytetu w Cambridge przeanalizowali dane 5,411 mężczyzn w wieku powyżej 69 lat, którzy uczestniczyli w Health in Men Study przeprowadzonym w Perth w Australii. Poziom symptomów depresji oszacowano u uczestników na podstawie Geriatrycznej skali oceny depresji (Geriatric Depression Scale). Stan zdrowia pacjentów monitorowano przez dwa lata.

Okazało się, że 44,8 proc. mężczyzn z objawami depresji było przynajmniej raz przyjętych do szpitala w omawianym okresie w porównaniu do 22,9 proc. pacjentów bez depresji. Dalsze analizy wykazały, że objawy depresji stanowiły istotny wskaźnik ryzyka hospitalizacji, liczby przyjąć do szpitala oraz całkowitej długości pobytu w placówce.

Według uczonych wiele przyczyn może tłumaczyć wyższe ryzyko hospitalizacji wśród starszych mężczyzn z depresją, m. in. to, że pacjenci z zaburzeniami nastroju rzadziej decydują się na wizytę u lekarza, co powoduje, że zgłaszają się do specjalistów w cięższych etapach choroby. Depresja może również utrudniać zdolność pacjentów do komunikowania się z lekarzem, co może opóźnić diagnozę i leczenie.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 11:31:00, 23-01-2013 ~gość: 83.29.51.xxx

    Mój dziadek chorował długo na depresje (dwubiegunowa). Pomogła mu w końcu kobieta, która zajmuje się lecznictwem niekonwencjonalnym Wanda Prątnicka. Myślę, że dobra metoda, skoro przymogła.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Użytkownicy Senior.pl pytają

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy
Blog