Strona głównaChorobyPoradnik dla osób z chorobą Parkinsona

Poradnik dla osób z chorobą Parkinsona

Pojawiła się najnowsza edycja bezpłatnego "Poradnika dla osób z chorobą Parkinsona", autorstwa dra Jakuba Sienkiewicza. To już czwarte wydanie publikacji zawierającej wiele istotnych informacji dla chorych i ich rodzin.
Wśród informacji, które można znaleźć w Poradniku są między innymi opisy rozpoznania, objawów i przebiegu choroby, jej leczenia, a także praktyczne wskazówki dotyczące życia z chorobą, radzenia sobie z dolegliwościami i problemami - przydatne zarówno pacjentowi jak i jego .

Pierwsza edycja poradnika ukazała się w roku 1999, a każda kolejna jest uzupełniana zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej i psychologicznej. Istotnym wyróżnikiem obecnego wydania jest rozdział ”Leki przeciwparkinsonowskie”, gdyż znajdują się tam dostępnych w naszym kraju z podaniem ich nazw handlowych a nie tylko nazw substancji czynnych. Na końcu publikacji znajduje się również słownik pojęć związanych chorobą Parkinsona. Kolejność czytania poszczególnych części poradnika może być dowolna, zależnie od zapotrzebowania.

Autorem Poradnika jest dr n. med. Jakub Sienkiewicz - specjalista neurolog, doktor nauk medycznych. Pracę w zawodzie lekarza rozpoczął w roku 1986 w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiej Akademii Medycznej. Od roku 1988 przyjmował chorych w tamtejszej poradni parkinsonizmu. Specjalizował się w neurologii w roku 1990. W swoim doktoracie i w pracy naukowej zajmował się zaburzeniami ruchu oczu w chorobie Parkinsona. Pracował w Klinice Neurologii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej oraz w Klinice Neurologii Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykonywał konsultacje neurologiczne dla Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Obecnie przyjmuje pacjentów w Poradni Parkinsonizmu i Chorób Układu Pozapiramidowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie i współpracuje z Fundacją ” ̄Żyć z Chorobą Parkinsona”. Od lat bezinteresownie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie piosenkarz, autor i wykonawca estradowy.

"Niniejsza broszura jest informatorem dla osób z , dla ich rodzin, bliskich i opiekunów. Może być również przydatna dla kogoś, kto jest nieskutecznie leczony z powodu nieprawidłowego rozpoznania. Może także ułatwić lekarzowi udzielenie praktycznych wskazówek choremu. Charakter i objętość tego poradnika nakazują, by położyć większy nacisk na informacje o leczeniu i zagadnienia praktyczne, niż na popularnonaukową wiedzę o samej chorobie." - pisze we wstępie autor.

Publikacja jest dostępa w formie elektronicznej na stronie Fundacji, można ją także zamówić w formie papierowej. Nakład książkowy został sfinansowany z funduszu „1% podatku dochodowego od osób fizycznych”.

Przeczytaj także


Choroba Parkinsona - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. To również jedna z najczęściej występujących i najdawniej odkrytych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego - wspomina się o niej już w indyjskim traktacie Aryuweda. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy