Strona głównaChorobyRak prostaty a waga - choroba jest łagodniejsza u szczupłych mężczyzn

Rak prostaty a waga - choroba jest łagodniejsza u szczupłych mężczyzn

Rak prostaty jest znacznie bardziej niebezpieczny w przypadku pacjentów z nadwagą i otyłyścią.
Rak prostaty a waga - choroba jest łagodniejsza u szczupłych mężczyzn [© SENTELLO - Fotolia.com] Uczeni z Uniwersytetu McGill w Montrealu odkryli, że indeks masy ciała () oznaczający nadwagę i wysokie stężenie insuliny mogą nawet podwoić umieralność w wyniku.

Poziom insuliny i waga są bardzo znaczące przy nowotworze prostaty. Bycie szczupłym może być nawet bardziej korzystne nawet najlepsza chemioterapia, Michael Pollack, współautor badań.

Jak ustalono, mężczyźni z nadwagą (tj. BMI na poziomie 25 - 29) cechowali się o 47 procent wyższym ryzykiem śmierci z powodu raka prostaty niż panowie o BMI oznaczającym prawidłową wagę (18.5 - 24.99). W przypadku zagrożenie było jeszcze wyższe - BMI powyżej 30 oznaczał o 2,5 razy wyższe prawdopodobieństwo zgonu w wyniku raka prostaty w porównaniu do szczupłych pacjentów.

Co więcej, bardziej zagrożeni byli pacjenci o wysokim poziomie we krwi , hormonu wydzielanego przez trzustkę, gdy ilość glukozy we krwi jest nadmierna. Mężczyźni z hiperinsulinemią odznaczali się dukrotnie wyższym ryzykiem śmierci w wyniku nowotworu prostaty niż panowie o normalnym stężeniu tego związku.

Otyłość już dawno została powiązana z wieloma chorobami nowotworowymi, takimi jak rak okrężnicy, sutka, , i macicy. Teraz, jak mówią naukowcy kanadyjscy, trzeba sprawdzić, jaką rolę w rozwoju raka odgrywa insulina.

Rak prostaty jest czwartym najczęstszym nowotworem złośliwym biorąc pod uwagę obie płcie i stanowi drugi najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn. Szacuje się, że na ten typ raka na całym świecie choruje ponad milion pacjentów i stanowi on około 15 proc. nowotworów diagnozowanych u mężczyzn.

Wyniki badań są dostępne w Lancet Oncology.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

DWA + JEDEN =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X