Strona głównaChorobySpacery szczególnie polecane pacjentom z rakiem prostaty

Spacery szczególnie polecane pacjentom z rakiem prostaty

Regularne spacery mogą poprawić samopoczucie mężczyzn chorych na raka prostaty, wynika z nowego badania.
Spacery szczególnie polecane pacjentom z rakiem prostaty [© Dudarev Mikhail - Fotolia.com] Jak mówią uczeni z Northwestern University Feinberg School of Medicine, pacjent powinien spacerować przez trzy godziny w tygodniu, aby osłabić objawy depresji i zmęczenia oraz obniżyć masę ciała.

Zespół przeanalizował dane 51.529 mężczyzn o zawodach medycznych zbieranych od 1986 roku. Skupiono się głównie na tych, u których rozpoznano raka prostaty.

Wszyscy mężczyźni określili czas poświęcony na spacery, jazdę na rowerze, pływanie, bieganie i gry sportowe. Stwierdzono, że ci, którzy dłużej spacerowali, lepiej radzili sobie z objawami depresji, zmęczenia oraz zarzadzaniem wagą niż pozostali.

Uczeni wskazali, że po leczeniu pacjenci mogą postrzegać energiczne ćwiczenia jako zbyt wymagające i ich unikać, ale już spokojny spacer pozwala znacząco lepiej się poczuć.

- Badanie pokazuje, że nie trzeba podejmować intensywnej aktywności fizycznej w celu poprawy jakości życia po rozpoznaniu raka gruczołu krokowego - mówi prof. Siobhan Phillips, współautor badań.

Rak prostaty jest najczęstszym nowotworem u mężczyzn, wynika ze statystyk American Cancer Society. Jak wynika ze statystyk, jeden na siedmiu mężczyzn zachoruje na raka prostaty w ciągu swojego życia. Choroba dotyczy przede wszystkim starszych. Średni wiek diagnozy to 66 lat. Około 68 procent przypadków raka prostaty występuje w krajach bardziej rozwiniętych.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Użytkownicy Senior.pl pytają

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy
Blog