Strona głównaChorobyZmagasz się z objawami depresji? Uważaj też na serce

Zmagasz się z objawami depresji? Uważaj też na serce

Doświadczanie objawów depresji wiąże się z wyższym ryzykiem problemów z sercem.
Zmagasz się z objawami depresji? Uważaj też na serce [© hikrcn - Fotolia.com] zwiększa ryzyko zawałów serca u zdrowych osób. Zachorowalność wzrasta nawet do 212 procent u pacjentów w wieku 30-50 lat, mówią pracownicy Mario Negri Sud di Santa Maria Imbaro.

Autorzy badań przez trzy lata monitorowali zdrowie ponad sto tysięcy osób powyżej 30 roku życia, u których nie odnotowano żadnych problemów z sercem i tętnicami. Spośród nich jedynie nieco więcej niż 1 procent badanych zażywał .

Badania wykazały, że z depresja wiąże się z większym prawdopodobieństwem doświadczenia poważnych problemów sercowo-naczyniowych. Szczególnie krytyczna sytuacja dotyczy pacjentów z depresją w wieku 30-50 lat, wśród nich ryzyko chorób serca wzrasta do 212 procent. Niebezpieczeństwo zwiększa się także wśród osób 50-60-letnich - aż o 50 procent, a wśród osób powyżej 60 lat ryzyko to zwiększa się o 39 procent.

Korelacja pomiędzy depresją i atakami serca u pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym była znana od pewnego czasu. Teraz okazało się, że depresja wzmaga prawdopodobieństwo problemów sercowych także u osób, które wcześniej nie zmagały się z .

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy