Strona głównaChorobyCztery czynniki bólu pleców

Cztery czynniki bólu pleców

Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Cztery czynniki bólu pleców Jeśli doświadcza się bólu w dole pleców, który nie daje się uzasadnić problemami z kręgosłupem, a jest bardziej związany z mięśniami, takie czynniki jak: otyłość, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów i depresja mogą mieć wpływ na tę dolegliwość, mówią ortopedzi z Summa Health System w Akron, w stanie Ohio.

Spośród wymienionych czynników otyłość jest w sposób najbardziej oczywisty związana z bólem pleców. Powoduje zwiększony nacisk na wszystkie stawy i plecy. Jeśli chodzi o palenie papierosów, może zmniejszyć przepływ krwi, co nierzadko przyczynia się do rozwoju bólu.

Co do depresji czy nadużywania alkoholu, być może wpływają na pojawienie się bólu pleców, bądź też to ból przyczynia się do ich powstawania. Często dzieje się również tak, że osoby mające problem z alkoholem i będące w depresji stają się nieaktywne fizycznie, a brak ruchu zwykle przekłada się na bolesność pleców.

Zmiany w wymienionych obszarach, tj. leczenie stanów depresyjnych czy unikanie alkoholu, mogą poprawić ogólny stan zdrowia i zmniejszyć dolegliwości pleców.

W ramach badań przeanalizowano dane dotyczące 26 milionów ludzi, z których 1,2 mln miało bóle w dole pleców. Były one częste u palaczy (16,5 procent), osób pijących alkohol (prawie 15 procent), ludzi otyłych (prawie 17 procent) i tych, którzy cierpią na depresję (nieco ponad 19 procent). W przypadku ludzi bez przytoczonych powyżej czynników problem dolegliwości bólowych pleców był znacznie mniejszy, mówią autorzy analiz.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 18:32:23, 31-03-2015 staruszka60

    Nie palę, nie piję, nie jestem w depresji, nie jestem otyła, a kręgosłup w odcinku krzyżowo- lędźwiowym boli mi od kilku lat jak jasny gwint. Nie piszcie głupot!
  • 18:34:02, 31-03-2015 staruszka60

    Nie palę, nie piję, nie jestem w depresji, nie jestem otyła, a kręgosłup w odcinku krzyżowo- lędźwiowym boli mi od kilku lat jak jasny gwint. Nie piszcie głupot!
  • 21:32:31, 02-04-2015 sklepikseniora.pl

    Polecam materac piankowy Dualbloc HR-Visco firmy Aston, który można zakupić w naszym e-sklepie. Zapewnia on dobre podparcie, dzięki czemu redukuje nacisk na całej powierzchni. Efektem jest zmniejszenie napięcie mięśni i stawów, a także ulga dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn.
  • 02:43:14, 04-04-2015 ~gość: 31.61.129.xxx

    Kwestia dbania o właściwą ilość ruchu w miarę możliwości. W starszym wieku nawet podwójnie ważna. Do tego dip hot, terpentyna, ciepłe okłady na rozluźnienie tkanek. Może utwardzenie posłania. I różnica będzie odczuwalna.
  • 10:00:25, 08-06-2015 Katarzyna64

    Cytat:
    sklepikseniora.pl
    Polecam materac piankowy Dualbloc HR-Visco firmy Aston, który można zakupić w naszym e-sklepie. Zapewnia on dobre podparcie, dzięki czemu redukuje nacisk na całej powierzchni. Efektem jest zmniejszenie napięcie mięśni i stawów, a także ulga dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn.

    Nie czarujmy się. Sam materac sprawy nie załatwi. Po pierwsze, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

    Po drugie, to aktywność fizyczna i odpowiednie ćwiczenia omówione z fizjoterapeutą mogą przynieść ci ulgę.

    Po trzecie, nie ma magicznych materacy, są tylko trochę gorsze i lepsze. Zobacz poradnik http://www.panmaterac.pl/c/jaki-materac-wybrac-7
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Użytkownicy Senior.pl pytają

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy
Blog