Większość komórek nowotworowych umiera, gdy próbują stworzyć przerzuty - to bardzo trudny dla nich proces. Nieliczne, które przetrwają, mają zdolność do przezwyciężenia mechanizmu prowadzącego do śmierci wywołanej stresem. Odkryliśmy, że cholesterol był ważnym czynnikiem tej zdolności - mówi dr Donald P. McDonnell, współautor badań.
Tagi: przerzuty, czerniak, rak piersi, rak, cholesterol
Czerniak - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Czerniak to złośliwy nowotwór skóry. Choroba rozwija się zwykle w obszarze znamion barwnikowych nazywanych potocznie pieprzykami. Jeśli zostanie wykryty w bardzo wczesnym okresie, może być w pełni wyleczalny. czytaj dalej »
Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »
Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
kasiaregen:
Cytologia i mammografia - jak często robić te badania?
Jeżeli w bliskiej rodzinie były przypadki nowotworów to jak często należy robić powyższe badania? Pokaż pełną treść pytania ›