Strona głównaChorobyZobacz, jak przebiega grypa i ile maksymalnie trwa

Zobacz, jak przebiega grypa i ile maksymalnie trwa

Choć to nie sezon grypowy, zachorować można przez cały rok. Sprawdź, jak rozwija się grypa.
Zobacz, jak przebiega grypa i ile maksymalnie trwa [© ladysuzi - Fotolia.com] jest poważną chorobą, bo na całym świecie powoduje 250 do nawet 500 tysięcy zgonów rocznie. Najbardziej na komplikacje z jej powodu są narażeni ludzie starsi, kobiety w ciąży, dzieci poniżej piątego roku życia, osoby przewlekle chore i pracownicy służby zdrowia.

Fazy choroby
  • W pierwszym dniu choroby wirus dostaje się do wnętrza naszego organizmu poprzez usta lub śluzówkę nosa i na tym etapie jeszcze nie wiemy, że się zaraziliśmy.
  • W ciągu kolejnych kilku dni (2-4) wirus „zadomawia się" w płucach i zaczyna się namnażać. W tym czasie możemy zarażać chorobą innych ludzi z otoczenia. Choroba tak łatwo się rozprzestrzenia, ponieważ wirus grypy może przetrwać na powierzchniach od dwóch do nawet ośmiu godzin - zlapanie więc za klamkę, czy przytrzymanie się poręczy w autobusie może oznaczać przeniesienie wirusa.
  • Około piątego dnia po zarażeniu pojawiają się nasilone objawy w postaci , bólu głowy, bólu mięśni, , i zmęczenia.
  • W następnych dniach (6-9) grypa mocno daje o sobie znać i objawy bardzo dokuczają. Układ odpornościowy zaś jest „oblężony".
  • Kolejna faza choroby (dzień 10-14) to czas, w którym organizm produkuje przeciwciała potrzebne do zniszczenia wirusa, zaczyna się proces powrotudo zdrowia i pełni sił.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X