Wyniki tego badania potwierdzają to, co słyszeliśmy z różnych krajów od wielu tygodni - powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia - Wiele osób, które wymagają leczenia z powodu chorób takich jak: nowotwór, choroby sercowo-naczyniowe i cukrzyca, nie otrzymywało potrzebnych usług zdrowotnych i leków w czasie pandemii COVID-19. Ważne jest, aby kraje opracowały sposoby zapewnienia ciągłości podstawowych usług dla pacjentów z NCD, także w czasach walki z COVID-19.
Na podstawie: COVID-19 significantly impacts health services for noncommunicable diseasesMinie trochę czasu, zanim poznamy pełny wpływ zakłóceń funkcjonowania opieki zdrowotnej w okresie pandemii COVID-19 na osoby z chorobami niezakaźnymi", wskazuje dr Bente Mikkelsen z Departamentu Chorób Niezakaźnych WHO. „Teraz wiadomo już jednak, że nie tylko osoby z NCD są bardziej narażone na poważne formy infekcji koronawirusem, ale wielu pacjentów nie ma dostępu do potrzebnego leczenia. Bardzo ważne jest nie tylko uwzględnienie opieki nad pacjentami z NCD w krajowych planach reagowania na COVID-19. ale także znalezienie sposobów wdrażania tych planów. Musimy być gotowi na zwmocnienie usług zdrowotnych, aby być lepiej przygotowanym do zapobiegania, diagnozowania i leczenia NCD w przyszłości, w każdych warunkach - dodaje dr Mikkelsen.
Tagi: choroby niezakaźne, cukrzyca, nowotwór, choroby serca, covid-19
Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »
Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
bogusam223a@o2.pl:
Cukrzyca i początek prostaty a wypoczynek grupowy nad morzem.
Mam 72 lata, czy w obecnym czasie mogę jechać na wypoczynek grupowy nad morze na 12 dni? Mam cukrzycę typu 2 i początek prostaty. Nie wiem co zrobić w tej sprawie. Pokaż pełną treść pytania ›