Strona głównaChorobyJak temperatura powietrza wpływa na migrenę

Jak temperatura powietrza wpływa na migrenę

Wszyscy wiemy, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie. Wśród dolegliwości, na które może oddziaływać aura, jest migrena.
Jak temperatura powietrza wpływa na migrenę [Fot. Rene - Fotolia.com]
Kiedy temperatura na zewnątrz się podnosi, może boleć nas głowa. Jak wynika z badań, warunki pogodowe w postaci niskiego ciśnienia i wzrostu temperatury mogą powodować bóle głowy i migreny. Już kilka stopni więcej może przekładać się na atak dolegliwości migrenowych.

Meteopatia nie jest wymysłem, pogoda rzeczywiście oddziałuje na to, jak się czujemy. Jak odkryli badacze z Harvard Medical School w Bostonie, pięciostopniowy wzrost temperatury zwiększa ryzyko migreny o 7,5 proc.
W badaniach wzięto pod uwagę dane ponad siedmiu tysięcy osób, kóre zgłosiły się pogotowie z objawami lub napięciowego . Okazało się, że ilość przypadków tych dolegliwości znacznie się zwiększyła, jeżeli w ciągu ostatnich dwóch lub trzech dni słupek rtęci podniósł się.

Ci, którzy zmagają się z bólami głowy, odczuwają nasilenie dolegliwości w cieplejsze dni oraz przy niższym ciśnieniu atmosferycznym. To nie wszystko, poziom także oddziałuje na ryzyko dolegliwości bólowych.

Pogoda może nasilać ból, chociaż - jak wskazują autorzy - nie jest czynnikiem, który wpływa na wszystkich bez wyjątku. Niektórzy ludzie odznaczają się większą wrażliwością na zmiany atmosferyczne niż inni. Przykładowo, wiadomo, że kobiety 5 razy częsciej zmagają się z wywołanymi problemami niż mężczyźni. Pierwszym krokiem w walce z tymi dolegliwościami jest odróżnienie pierwotnego bólu głowy stanowiącego chorobę sama w sobie od bólu, który jest jedynie objawem innej choroby. Jedynie poznanie realnych przyczyn bólu umożliwia skuteczniejsze leczenie, podkreślają badacze.

Na temat badań napisano w magazynie Neurology.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migrena to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Objawy migreny nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy